Connect with us

EKONOMİ

AK Parti’den EYT açıklaması!

Bingöl’ün Genç ilçesine giden TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, “Dünya ekonomisinde 3.3 küçülme olmuş, biz 1.8 büyüme sağlamışız. Ama dünya ile mukayese ettiğimiz zaman çok önemli bir başarı” dedi. Yılmaz ayrıca EYT hakkında açıklamalarda bulundu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ile birlikte Genç ilçesi Çaytepe köyünde vatandaşlarla bir araya geldi. Türkiye’nin önemli badireler atlattığını aktaran Yılmaz, “7-8 senedir tabiri caizse pişmiş tavuğun başına gelmeyen Türkiye’nin başına geldi. 2013’ten itibaren bu Gezi hadiseleri başladı, bir iki ağacı bahane ettiler, normalde öyle bir dertleri de yok. Çünkü baktığınız zaman AK Parti döneminde ormanlarımız azalmamış. Aksine dünyada en hızlı şekilde arttıran ülkelerden biri olmuşuz. Ama birtakım bahanelerle Gezi hadiselerini başlattılar. O tam yatışmak üzereyken 17-25 Aralık hadisesi doğdu, onunla uğraşırken Suriye meselesi ve çukur hadiseleri ortaya çıktı.

“İNSANLARIMIZA HAYATI ZİNDAN ETTİLER”

Şehirlerimizi kazdılar, insanlarımıza hayatı zindan ettiler. Bunlarla uğraşırken DEAŞ diye bir bela çıktı. İslamiyet’i kullanarak, İslamiyet’in adını ama İslamiyet’le hiçbir alakası olmayan vahşi bir terör örgütü. Arkasında birtakım güç odaklarıyla maalesef içerde ve dışarda birçok terör eylemleri yaptı. Bununla uğraşırken bir taraftan 15 Temmuz gibi bir hadise yaşadık. Tarihimizin en hain darbe girişimini yaşadık. Milletin silahını millete çeviren üniforma giymiş ama aslında milletin askeri olmayan hain bir takım unsurlar, bir takım dış unsurlar, ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, demokrasimizi yıkmaya çalıştılar. Onunla baş etmeye çalışırken üstüne bu pandemi geldi” diye konuştu.

“GEÇMİŞTE TÜRKİYE’DE ÇOK KRİZLER YAŞANDI”

Geçmişte Türkiye’de çok krizler yaşandığını dile getiren Yılmaz, “1999 ekonomik krizini bürokrat olarak gördüm, 2001’i gördüm. O zamanlar dünyada bir sıkıntı yoktu ama bizde sıkıntı vardı. Şimdi tüm dünyada bir sıkıntı var, biz de bundan etkileniyoruz. Öyle bir farkı var. Dünyaya göre daha az etkileniyoruz. Dünya ekonomisinde 3.3 küçülme olmuş, biz 1.8 büyüme sağlamışız. Ama dünya ile mukayese ettiğimiz zaman çok önemli bir başarı bu şartlar altında. Büyümeye devam etmişiz, yatırımlarımız devam etmiş. Bu şartlar altında köylerimize, şehirlerimize hizmet etmeye devam etmişiz” şeklinde konuştu.

EYT VE EMEKLİLİ AÇIKLAMASI

Gazetecilerin emeklilik ve EYT hakkındaki sorularını yanıtlayan Yılmaz, EYT’nin şuan gündemde olmadığını ve emeklilerin ise enflasyona kurban edilmediğini belirtti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply