Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

3.000 TL Bayram İkramiyesi İçin Son Şans! SGK’dan Emeklilere Önemli Uyarı!

Emekli bayram ikramiyeleri ile ilgili olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) önemli bir uyarı geldi.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Emekli bayram ikramiyeleri ile ilgili olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) önemli bir uyarı geldi. Bayram ikramiyelerinden faydalanmak isteyenler için başvuru süresinin sonuna yaklaşılırken, SGK 31 Mayıs 2024 tarihine kadar başvuruda bulunmayanların ikramiyelerini alamayacaklarını bildirdi.

Emeklilik başvurusu yapmamış ancak emeklilik şartlarını tamamlayan kişilerin, bayram ikramiyesi ödemelerinden faydalanabilmeleri için acilen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuruların son tarihi olan 31 Mayıs 2024 günü mesai bitimine kadar SGK’ya başvuruda bulunmayan kişiler, bu yılki bayram ikramiyesi ödemelerinden mahrum kalacaklar.

SGK sisteminde, emeklilik başvurusu yapılan ayı takip eden ayın 1. gününden itibaren ödemeler hesaplanmaktadır. Dolayısıyla, Haziran ayı ödemelerinden yararlanmak isteyenlerin Mayıs ayında başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvurularını son 5 gün içinde yapmayan kişiler, 3.000 TL’lik emekli bayram ikramiyesi alma hakkını kaybedeceklerdir. Bu kişiler, emekli olsalar dahi Haziran ayında yapılacak ödemelerden mahrum kalacaklar ve 2025 yılının ikramiyelerini beklemek durumunda kalacaklardır.

Emeklilerin bu süreçte başvurularını zamanında yapmaları önemlidir, aksi halde beklenmedik bir kayıp yaşanabilir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir