Connect with us

EKONOMİ

2,5 Milyon EYT’li Daha Sistemde! Bakan Işıkhan’dan EYT Müjdesi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, EYT düzenlemesi kapsamında yaklaşık 2 milyon kişinin emekli olduğunu ve 5 yıl içinde 2,5 milyon kişinin sisteme dahil olacağını açıkladı.

Yayınlanma tarihi:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, EYT düzenlemesi kapsamında yaklaşık 2 milyon kişinin emekli olduğunu ve 5 yıl içinde 2,5 milyon kişinin sisteme dahil olacağını açıkladı. Bakan Işıkhan, Anadolu Yayıncılar Federasyonu’nun programında basın mensuplarına bu konuda önemli detayları paylaştı.

Bakan Işıkhan, EYT kapsamında çalışmaya devam eden 1 milyon kişinin olduğunu da belirtti ve “Çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yakın zamanda takvim açıklanacak” dedi.

Öte yandan, emeklilerin bayram ikramiyeleri ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda da önemli açıklamalar yapıldı. Bakan Işıkhan, emeklilerin sosyal hayata dair daha fazla hizmetten yararlanmaları için dinamik ve kullanışlı bir altyapı oluşturacaklarını vurguladı.

Bu gelişmelerin yanı sıra, en düşük memur emeklisi maaşının 14 bin 600 lira olduğunu ve kök aylığı 10 bin liranın altında olan 4 milyon emekli bulunduğunu da belirtti. Bakan Işıkhan, vatandaşların beklentilerine yanıt vermek adına çalışmalarının devam ettiğini ve yakın zamanda takvimin açıklanacağını sözlerine ekledi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla