Sosyal medyada bizi takip edin

Türkiye

Fatih Altaylı’dan Dilan ve Engin Polat, Hakkında Dikkat Çeken Yazı

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Fatih Altaylı'dan Dilan ve Engin Polat, Hakkında Dikkat Çeken Yazı

Son günlerde kara para aklama iddiaları ve gösterişli yaşam tarzlarıyla gündemden düşmeyen Dilan ve Engin Polat çifti, ünlü gazeteci Fatih Altaylı’nın dikkat çeken bir yazısına konu oldu. Altaylı, kendi internet sitesinde kaleme aldığı bu yazısında, çiftin kamuoyunda büyük bir tartışma yaratan harcamalarına ve vergi meselesine değindi. Başlıkta da ifade edildiği gibi, Altaylı yazısına şu sözlerle başladı:

“Polat çifti memleketin aynasıydı.

Ancak hayatlarını ve varlıklarını fazlasıyla göze soktular ve bir televizyon programına katılarak, ‘Günde 750 bin TL harcıyorum’ açıklamasını yaptılar. İşte bu noktada film koptu.”

Günde 750 bin TL harcamak için yılda 300 milyon TL’ye yakın bir gelir elde etmek gerektiğini belirten Altaylı, böyle bir gelire sahip olmanın, vergi öncesi üç aşağı beş yukarı 500 milyon TL kâr elde etmeyi ve bunu beyan ederek vergisini ödemeyi gerektirdiğini açıkladı. Ayrıca, böyle bir kârı şirketten kâr payı olarak almanın da ayrıca vergilendirildiğine dikkat çekti.

Altaylı’nın yazısında dikkat çeken bir diğer nokta, Polat çiftinin vergi meselesi oldu. Çiftin bu konudaki sessizliği ve sorulara yanıt vermemesi üzerine vergi konusunun gündeme geldiğini ifade eden Altaylı, çiftin vergi ödemediğinin ortaya çıktığını belirtti. Şimdi ise herkes Dilan Polat ve eşinin vergi durumunu konuşuyor.

Gazeteci Altaylı, yazısını şu ifadelerle sonlandırdı:

“Değirmenin su kaynağına bakılıyor.

Açıkçası ben kendi adıma Dilan Polat’a ve eşine teşekkür etmek istiyorum. Bu ülkeye ‘Para kazananlar vergi ödemeli, çok para kazananlar çok vergi ödemeli’ gerçeğini hatırlattıkları ve istemeden de olsa öğrettikleri için. Onlar sayesinde artık herkes ‘Aaaa, vergi diye bir şey varmış’ demeye başladı.”

Bu yazı, Dilan ve Engin Polat çiftinin yaşadığı tartışmalı dönemi ve vergi meselesini geniş bir perspektiften ele alan bir bakış açısını yansıtmaktadır.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam