Connect with us

TEKNOLOJİ

Facebook’un Metası Yeni Bir Hukuki Sorun Oluşturabilir

Geçen hafta teknoloji dünyasına yeni sanal gerçeklik açılımı ile damgasını vuran Facebook, bu haftaya da damgasını vuracak gibi gözüküyor. Facebook’un yeni şirketi Meta ve Meta’nın kurumsal kimliği geçen hafta kamuoyuna açıklanmıştı.

Facebook yeni dönemde şirketin adını dijital varlık anlamına gelen meta olarak değiştirip özellikle son dönemde hayatımıza NFT teknolojisi ile giren bu akımı takip ederek yeni teknolojiler geliştirmeyi hedefliyordu.

Şirketin logosu ise dijital varlık ortamındaki sayısız olasılığı yansıtan bir sonsuzluk işareti olarak seçilmişti. Ancak logonun bir başka şirketin logosuyla benzerliği üzerine ilgili şirketten bir açıklama geldi.

Şirketin logosunun veri gizliliği üzerine çalışan M-Sense şirketinin logosuna çok benzediği görülüyor. Facebook’un bilindiği üzere veri gizliliği üzerine geçen yıllarda pek çok dava ile karşılaşmış ve marka imajı zedelenmişti.

Facebook’un Yeni Logosu Sonrası M-Sense’in İlk Tepkisi

Facebook’un kendi logosuna benzer bir tasarım hazırladığını gören Sense şirketi ise sosyal medya hesaplarından Facebook’un logolarını kopyalamalarının kendilerini onurlandırdığını ve Facebook’un M-Sense’in veri gizliliği politikalarını da kopyalamasını umduklarını açıkladı.

M-Sense’in hukuki yollara başvurup başvurmayacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır