Connect with us

EYT

Erhan Usta’dan EYT açıklaması! “Bugün çözebiliriz”

Yayınlanma tarihi:

Güncellenme tarihi:

EYT için MHP’ye seslenen İYİ Partili Erhan Usta, “Hesap kitap yaptık. MHP destek versin, bu işi bugünden çözebiliriz.” dedi.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Erhan Usta, Radyo Sputnik’te Atilla Güner’le Akşam Postası programında EYT konusunda açıklamalarda bulundu.

“Bu işin hesabını yapmış bilançosunu tam olarak bilen destekleyen bir partiyiz. Ben devletin içerisini bilen birisiyim, devlette hesap yok. Ölçemedikleri bir konuda politika yürütmeleri de çok zor.” diyen Usta, şöyle devam etti:

‘4.8 MİLYON KİŞİ’

“EYT meselesini sosyal yardım değil hak olarak görüyoruz. Türkiye’de hiç prim ödemeden emekli olmuş milyonlarca insanımız varken bir tarafta da primlerini ödemiş olup hala bekletilen vatandaşlar var. Emekli olmayı hak etmiş ve yaş itibariyle bekleyen yaklaşık 3 milyon kişi var ve yaklaşık 1.8 milyon kişi de önümüzdeki yıllar içerisinde hak edecek ama yaş nedeniyle bekleyecek.”

‘KEŞKE MHP DESTEK VERSE’

“4.8 milyon insanımızdan bahsediyoruz. Millet ittifakı iktidarında Türkiye ekonomisi bugünkü gibi olmayacağı için bu vatandaşların büyük çoğunluğu zaten iş bulup çalışabilecek. Vatandaşlar iş bulabilse bugünkü emekli maaşını göz önüne aldığımızda kim emekli olmak ister? Ekonominin kötü olması ve işsizlik gerçeğini de göz önüne aldığımızda bugünkü şartlarda emekli olmaktan başka şansı kalmıyor. Biz bu mağduriyet bitsin istiyoruz. Bizim şuan için Meclis’te bir çoğunluğumuz yok eğer olmuş olsa meseleyi bugün çözeriz iktidar olmayı beklemeyiz. Keşke bu konuda MHP bize destek verse de EYT mağduriyetini bugünden çözsek.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla