Connect with us

EKONOMİ

EMEKLİLERE BAYRAM ÖNCESİ 1.500 TL DESTEK ÖDEMESİ! İşte Detaylar!

EMEKLİLERE BAYRAM ÖNCESİ 1.500 TL DESTEK ÖDEMESİ! İşte Detaylar!

Yayınlanma tarihi:

Bankalardan Faizsiz Kredi Fırsatı! 9 Banka Kesenin Ağzını Açtı! Akbank, Garanti, İş Bankası, En Para, Denizbank

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Emekliye Bayram Destek Çeki’ projesi kapsamında başvuru yapan 50 bin emekliye 1.500 TL nakdi destek sağladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekleyerek ‘Emekliye Bayram Destek Çeki’ projesini hayata geçirdi. Başvuru yapan ve maaşı 20 bin TL’nin altında olan 50 bin emekliye 1.500 TL’lik nakdi destek çekleri dağıtıldı. Bu destek çekleri, vatandaşların telefonlarına kişiselleştirilmiş SMS olarak iletiliyor. Proje kapsamında Ramazan Bayramı’na kadar toplamda 100 bin emekliye destek çekleri dağıtılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, emeklilere yönelik bu destek çeklerinin yanı sıra yeni dönemde uygulayacakları yüzde 25 indirim ve senede iki kez yapacakları 1.500 TL’lik nakdi yardımın ilkini dağıttıklarını belirtti. Destek çekleri, BESOB’a kayıtlı üye işyerlerinde, mahalle bakkallarında, giyim ve ayakkabı mağazalarında, kırtasiyelerde geçerli olacak. Bu projeyle toplamda 150 milyon TL değerinde bir ekonomik destek sağlanacak. Başvuruların 31 Mart 2024’e kadar devam ettiği bilgisini de paylaşan Başkan Aktaş, emeklilere yapılan bu desteklerin Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunu vurguladı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla