Connect with us

EKONOMİ

Milyonlarca Sürücüye Bir Kötü Haber Daha: Bu Zam Sürücüleri Pişman Edecek

Yayınlanma tarihi:

Milyonlarca Sürücüye Bir Kötü Haber Daha: Bu Zam Sürücüleri Pişman Edecek

Akaryakıt fiyatlarındaki sürekli artışlar ve Özel Tüketim Vergisi’ndeki (ÖTV) değişiklikler, araç sahiplerini zaten zor durumda bırakmışken, son dakika haberleriyle işler daha da karmaşık hale geliyor. Sıfır ve ikinci el araç sahipleri için kötü haber geldi! Milyonlarca sürücüyü etkileyen bu haber, araç sahiplerini düşündürmeye devam ediyor. Ne akaryakıt zammı, ne de ÖTV değişikliği; bu sefer gelen zam, araç sahiplerini derinden etkileyecek. 28 milyon araç sahibinin cebini yakından ilgilendiren sigorta zamları, herkesi tedirgin ediyor. Bu zam, kontakları kapattırabilir!

Araç sahipleri dikkat! Benzin ve motorin fiyatlarındaki artışlarla yola çıkmadan önce bir kez daha düşünmek isteyebilirsiniz. Az önce duyurulan haber, yaklaşık 28 milyon araç sahibini büyük bir sürprizle karşı karşıya bıraktı. Sigorta sektöründe hazırlanan büyük zam, akaryakıt veya ÖTV ile ilgili değil, ancak araç sahiplerini ciddi şekilde etkileyecek. Bu zam, araç sahiplerine ciddi bir mali yük getirebilir. İşte detaylar haberimizde…

Araçlarıyla yola çıkmayı planlayan sürücülerin dikkatine! Sigorta sektöründeki gelişmeler, 28 milyon araç sahibini yakından ilgilendiriyor. Sigorta sektörü, trafik sigortası primlerinde serbest tarife uygulanmasını talep ediyor. Eğer bu tarife hayata geçerse, fiyatlar yükselebilir ve milyonlarca araç sahibi bu zamlarla karşı karşıya kalabilir.

Son zamanlarda, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, yeni uygulamayla ilgili şunları söyledi: “Şu ana kadar yeni düzenlemenin 30 maddesini tamamladık. Yeni kanunla birlikte sektör biraz daha rahatlayacak. Hedefimiz serbest fiyatlandırmaya geçmek. Bunun daha sağlam olması için Sürücü Sicil Belgesi altyapısı oluşturuyoruz. Serbest tarifeye geçtiğimizde sigorta şirketleri müşterilerine daha net ve doğru bir şekilde fiyatlandırma yapabilecek.”

Zorunlu trafik sigortasının teminatlarının kapsamı, limitleri ve trafik sigortasının uygulanabilir primleri yasal çerçeveye göre şekilleniyor. Zorunlu trafik sigortası prim hesaplaması, araç ve sigortalıya ait bilgileri, aracın kullanım tipini (hususi oto, kamyon, otobüs vb.), ikamet edilen yeri ve aracın kullanıldığı ili, sigortalının hasar geçmişini de dikkate alarak yapıyor. Bu nedenle, aynı seviyede olan sürücülere farklı fiyatlar sunulabiliyor.”

Bu şekilde haber metniniz daha açık ve net hale gelirken, önemli bilgilerin vurgulanması da sağlanmış olur.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla