Connect with us

EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Son Dakika: 9 Günlük Tatil Onaylandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı takvimini güncelledi.

Yayınlanma tarihi:

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı takvimini güncelledi. İlk sınavların ardından 8-12 Nisan tarihleri arasında ara tatil yapılacak.

Ancak bu yıl, 10 Nisan’da Ramazan Bayramı’nın başlaması nedeniyle öğrencilere 9 günlük bir tatil verilecek.

MEB’in yeni müfredat lansmanı için 26 Şubat tarihini beklerken, milyonlarca öğrenci ve veli ara tatil süresini merakla bekliyor.

Nisan Ayında Yapılacak Tatil Resmen Açıklandı

İlk sınavların ardından, eğitim ve öğretim takvimine göre öğrenciler, 8-12 Nisan tarihleri arasında bahar yarıyılının ilk ara tatilini yapacaklar. Ancak bu yıl, Ramazan Bayramı’nın ilk gününün 10 Nisan’a denk gelmesi planları etkiledi.

Bakan Tekin’in Açıklamaları

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ikinci ara tatilin bayram haftasına denk gelmesi nedeniyle tatilin olmayabileceğini belirtmişti. Ancak, bakanlığa yakın kaynaklar, milyonlarca velinin seyahat planları göz önüne alındığında ara tatil süresinin uzatılması için çalışmalar yapıldığını belirtti. Pazartesi günü yapılacak olan MEB lansmanında konuya ilişkin detaylı açıklama yapılması bekleniyor.

Öğrenciler İçin 9 Günlük Tatil Görüşülüyor

Normal takvime ek olarak, 8-12 Nisan için belirlenen ara tatilin 3 gün uzatılması planlanıyor. Böylelikle öğrenciler, toplamda 9 gün boyunca okuldan uzak kalacaklar. Halihazırda yıllık 180 gün olan eğitim süresi, 200 güne çıkarılmak isteniyor. Bu konuyla ilgili olarak pazartesi günü yapılacak açıklamada, kesin tatil takvimi öğrencilere, öğretmenlere ve velilere iletilmiş olacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla