Connect with us

EKONOMİ

‘Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’nde dünyaca ünlü ekonomistler, bir araya gelecek

İSTANBUL’da, 29 Eylül’de Hazine ve Maliye Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak ‘Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’nde, dünyanın önde gelen ekonomistleri buluşacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ‘Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’, 29 Eylül Perşembe günü, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açılış konuşmasıyla başlayacak. Zirvede, 12’den fazla ülkede alanında seçkin akademisyenlerin katılımıyla yeni küresel ekonomik düzenin ortaya çıkardığı fırsatlar başta olmak üzere birçok başlık ele alınacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek ‘Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’ kapsamında, dünyanın önde gelen ekonomistleri, ‘Pandemi sonrası dönemde iktisat paradigmasında dönüşüm ve yükselen ülkeler’ ana teması etrafında, yeni ekonomik düzenin ortaya çıkardığı fırsatları değerlendirecek.

Zirvede Prof. Charles Yuji Harioka, Prof. David Audretsch, Prof. Cheng Hsiao, Prof. Jonathan Batten, Prof. Douglas Cumming ve 12 ülkeden pek çok akademisyen, son dönemdeki iktisadi gelişmelerle ilgili görüşlerini paylaşacak. Zirve, ‘www.ekonomikdonusum.org’ web sitesi ve YouTube kanalı ile ‘@ekonomikdonusum’ adlı Instagram, Twitter ve LinkedIn hesaplarından takip edilebilecek.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment