Connect with us

GİRİŞİMCİLİK

Getir Amsterdam’da Yasaklandı

Popüler hızlı teslimat uygulaması Getir, Hollanda’nın Amsterdam kentinde alınan karar ile yasaklandı. Getir dışında aynı alanda faaliyet gösteren Flink, Zapp ve Gorillas da Amsterdam’da faaliyet gösteremeyecek.

Karanlık mağaza konsepti denilen depolar Amsterdam’da alışveriş ve yaşam merkezleri ile karma alanlarda bulunması Hollanda belediyesi tarafından doğru bulunmadı. Belediye, bu dükkanların alışveriş caddelerine bir katkısı olmadığını belirtiyor.

Hollandalı Lojistik portalı Walther Ploos van Amstel’in 17 Mayıs 2022 tarihli haberine göre Getir artık Amsterdam merkezinde yeni bir depo açamayacak.

Amsterdam’da bu tür işletmelerin ancak ticari alanlarda olabileceği söylenirken, Amsterdam merkezinde ise bu tür iş alanları peşi sıra kapanıyor. Getir gibi şirketler ise hızlı teslimat için popüler mahallelerde depo açmaları gerekiyor.

Amsterdam Belediye Meclis Üyesi Van Doorninck, geçen günlerde NOS’ta yayınlanan bir programa katılarak bir diğer hızlı teslimat uygulaması olan Gorillas yöneticisi Sadık Çevik ile katıldığı programda hızlı teslimat uygulamalarının şehri olumsuz yönde etkilediği konusunda görüş bildirmişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment