Connect with us

POLİTİKA

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, AKP’den bakanlık talebi iddialarına yanıt verdi

Yayınlanma tarihi:

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, AKP'den bakanlık talebi iddialarına yanıt verdi

ATA İttifakı’nın bir parçası olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunda Sinan Oğan’ı aday gösterdikten sonra ikinci turda Millet İttifakı’nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldığını duyurmuştu. Ancak bu kararı açıklamadan önce AKP ile görüşmeler yaptığı ve bakanlık istediği iddiaları gündeme gelmişti. Ümit Özdağ, bu iddialara yanıt verdi.

DESTİCİNİ’NİN AÇIKLAMASI

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, konu hakkında yaptığı açıklamasında “Özdağ’ın Birkaç Bakanlık Talebinde Bulunduğunu Biliyoruz BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de CNN TÜRK’te yaptığı açıklamada, AKP ile görüşmelerinde Ümit Özdağ’ın birkaç bakanlık talebinde bulunduğunu ve AKP’nin bu teklifi reddettiğini öne sürmüştü. Destici, “AK Parti ile yaptığı görüşmede de Özdağ’ın birkaç bakanlık talebinde bulunduğunu biliyoruz. AK Parti tarafından da bu teklifin reddedildiğini biliyoruz. AK Parti, bunu kabul etseydi belki de bugün Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bir destek açıklanacaktı” şeklinde ifade etmişti.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlık iddiaları hakkında, Ümit Özdağ Bize İçişleri Bakanlığı’nı İstemiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da CNN Türk’e verdiği röportajda, Ümit Özdağ’ın kendisini cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda desteklemesi karşılığında İçişleri Bakanlığı görevini istediğini söylemişti.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AÇIKLAMA GEÇİKMEDİ

Ümit Özdağ’dan Açıklama Ümit Özdağ, dün Habertürk’te katıldığı canlı yayında konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

“Bugün Mustafa Destici demiş ki Ümit Özdağ AK Parti’den de bakanlık istedi. Gizli bir şey değil bu, evet. Biz AK Parti ile görüşmelerimiz sırasında ortaya bir şart koyduk, 13 milyon sığınmacı ve kaçak dönecekler vatanlarına. Ve biz bunun dışında bu sürecin içerisinde yer almayız. (Bakanlık iddiası için ne söylüyorsunuz?) Bu işi siz yapamazsınız, biz yaparız, biz burada görev alacağız bu süreçte ve bu geri dönüş sürecini yöneteceğiz. Kavram olarak bakanlık geçmedi ama netice itibariyle bu süreci yönetecekseniz bu sürecin içerisinde fiilen yer almamız lazım. Bakanlık diye telaffuz etmedik.” dedi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla