Connect with us

TEKNOLOJİ

Yerli finans teknolojisi şirketi Midas, 45 milyon dolar yatırım aldı!

En hızlı büyüyen Türk yatırım uygulaması Midas, 45 milyon dolar yatırım alarak teknoloji dünyasında derin bir yankı uyandırdı.

Yayınlanma tarihi:

Yerli fintech girişimi Midas, Kanada’nın Portage şirketinin liderliğinde gerçekleştirilen bir yatırım turunda 45 milyon dolar topladı. Bu yatırım turuna Uluslararası Finans Kurumu, Spark Capital, Earlybird Digital East Fund ve Revo Capital gibi önemli isimler de katıldı. Midas, Türkiye’deki perakende yatırımcı pazarına odaklanıyor ve şu anda 2 milyon kullanıcıya hizmet veriyor.

Düşük İşlem Ücretleri İlgi Çeken Sebepler Arasında

Midas, Türk kullanıcılara Amerika veya Türkiye borsalarında yatırım yaparken çok daha düşük işlem ve komisyon ücretleri sunuyor. Platform aynı zamanda finansal içerikler, gerçek zamanlı hisse senedi verileri, haberler ve şirket profilleri gibi eğitici materyallerle kullanıcılarını piyasa hakkında bilgilendiriyor. Midas’ın CEO’su Egem Eraslan, Türkiye’de sermaye piyasalarının düşük penetrasyon oranına dikkat çekerek, şirketin kendi altyapısını oluşturarak ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunarak bu durumu değiştirdiğini belirtti. Eraslan, yeni yatırımları kripto para ticareti, yatırım fonları ve tasarruf hesapları gibi üç yeni ürünü piyasaya sürmek için kullanmayı planladıklarını ifade etti. Ayrıca şirket, Türkiye dışına çıkarak MENA bölgesindeki ülkelere yayılmayı hedefliyor.

Etkileyici Finansman ve Pazar Etkisi Ne Oldu?

Son yatırım turu, Midas’ı son yıllarda Türkiye’de en büyük fonlanan fintech girişimlerinden biri olarak konumlandırdı. Earlybird Digital East Fund’ın Yönetici Ortağı Cem Sertoğlu, Midas’ın Türk yatırım pazarındaki talebi zamanında yakalama ve başarılı operasyonlar yürütme konusundaki başarısını övdü.

Times Meydanı’nda “Midas”

Nasdaq, en hızlı büyüyen Türk yatırım uygulaması Midas’ın yalnızca 12 ayda 500 bin kullanıcıya ulaşmasını kutlar!” ifadesiyle Midas’ı tebrik etti.

Öte yandan Portage’ın CEO’su Paul Desmarais III, Midas’ın Türkiye’nin finans ortamında bir dönüşüm dalgası yaratma konusundaki liderliğini vurguladı. Portage, dönüştürücü finans teknolojilerine global yatırımlar yapma konusunda hazır bir lider olarak kendini gösteriyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla