Sosyal medyada bizi takip edin

EKONOMİ

TÜVTÜRK’ten Yeni Masraf! Araç Muayenesinde Kredi Kartı Ücreti Tepkilere Neden Oluyor!

TÜVTÜRK, araç muayene sürecinde önemli bir değişikliğe gidiyor ve kredi kartıyla ödeme yapan araç sahiplerinden ek ücret alınacak.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

TÜVTÜRK, araç muayene sürecinde önemli bir değişikliğe gidiyor ve kredi kartıyla ödeme yapan araç sahiplerinden ek ücret alınacak.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken’in açıklamasına göre, kredi kartıyla ödeme yapan araç sahiplerinden “tahsilat farkı” nedeniyle 77 TL ek ücret alınacağı duyuruldu. Bu yeni uygulama, sosyal medyada ve araç sahipleri arasında büyük tepki çekti.

TÜVTÜRK ise konuya ilişkin olarak yapmış olduğu açıklamada, kredi kartıyla yapılan ödemelerde herhangi bir ek ücret alınmayacağını, ancak hizmeti veren firma tarafından müşteriden “hizmet bedeli” tahsil edileceğini belirtti.

Hizmet Bedeli Tartışması

Söz konusu “hizmet bedeli” uygulaması, araç sahipleri arasında hukuki dayanağı olmadığı gerekçesiyle tartışmalara neden oldu. Özellikle 2007 yılındaki özelleştirme sonrasında Türkiye genelindeki araçların kontrolünü TÜVTÜRK’e devredilmesiyle birlikte, muayene ücretlerindeki artışlar ve ek ücret talepleri sıkça eleştiriliyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir