Connect with us

EKONOMİ

Toyota’dan 6 yeni elektrikli araç serisi: Geniş bagaj hacmi ve yüksek sürüş konforu

Toyota, Avrupa pazarında elektrikli araç satışlarını artırmak için yeni bir strateji açıkladı.

Yayınlanma tarihi:

Toyota, Avrupa pazarında elektrikli araç satışlarını artırmak için yeni bir strateji açıkladı. Bu kapsamda, 2026 yılına kadar binek ve ticari olmak üzere toplam 15 yeni elektrikli araç sunmayı planlıyor.

Bugün düzenlenen Kenshiki Forum’da tanıtılan yeni elektrikli araçlardan ilki, 2024 yılında satışa sunulması planlanan Urban SUV konsepti. B-SUV segmentinde yer alacak olan Urban SUV, kompakt boyutları ve ulaşılabilir fiyatıyla dikkat çekiyor. Kaslı gövdesi ve yüksek sürüş pozisyonuyla özgün bir SUV tarzına sahip olan Urban SUV, yolcu ve yük alanına öncelik veriyor.

2025 yılında satışa sunulacak olan Sport Crossover ise, şık aerodinamik silüeti ve ayırt edici çizgileriyle dikkat çekiyor. İlk kez elektrikli araç kullanacak müşteriler için SUV’lara göre çekici bir alternatif olarak öne çıkan Sport Crossover, geniş bir yaşam alanı ve bagaj hacmiyle birlikte yüksek konfor sunuyor.

Toyota, FT-3e ve FT-Se konseptleriyle de elektrikli araç teknolojisinde yeni ufuklar açmayı hedefliyor. FT-3e, performans odaklı spor otomobiller ve lüks sedanlar dahil olmak üzere çok yönlü yeni nesil elektrikli araç mimarisini sunuyor. FT-Se ise, motor sporlarındaki tecrübesini elektrikli araçlara taşıyan Toyota’nın, sıfır emisyonlu yüksek performanslı spor otomobil vizyonunu yansıtıyor.

Toyota, yeni elektrikli araç serisinin tümünde geniş bagaj hacmi ve yüksek sürüş konforu gibi özellikler sunmayı hedefliyor. Şirket, bu sayede, elektrikli araçları daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşılabilir hale getirmeyi planlıyor.

Toyota’nın yeni elektrikli araç serisine dair öne çıkan özellikler:

  • 2026 yılına kadar binek ve ticari olmak üzere toplam 15 yeni elektrikli araç
  • 2024 yılında satışa sunulacak olan Urban SUV konsepti
  • 2025 yılında satışa sunulacak olan Sport Crossover
  • FT-3e ve FT-Se konseptleriyle yeni elektrikli araç teknolojisinde yeni ufuklar
  • Geniş bagaj hacmi ve yüksek sürüş konforu gibi özellikler

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla