Connect with us

Emeklilik

TOGG Avrupa’ya Yol Alıyor! T8X ile Almanya, Fransa ve İtalya Pazarlarına Giriş!

Türkiye’nin yeni yerli otomobili TOGG, kardeşi B-SUV modeli T8X ile yolculuğuna devam ediyor.

Yayınlanma tarihi:

Türkiye’nin yeni yerli otomobili TOGG, kardeşi B-SUV modeli T8X ile yolculuğuna devam ediyor. Türkiye’de araç fiyatlarının yükselişiyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli otomobil üretimine yönelik çağrısı önem kazanmıştı.

Bu çağrılar ve verilen teşviklerin ardından Türkiye’nin ilk yerli otomobil markası TOGG üretildi. TOGG’un üretimi her geçen gün artarken düzenlenen kredi kampanyaları da maddi destek sağladı. Şimdi ise TOGG’un yeni versiyonu gün yüzüne çıktı.

TOGG’un yeni modeli olan T8X, B-SUV segmentinde yer alacak. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, sedan modelinin ardından yeni B-SUV modeli T8X için çalışmaların başladığını açıkladı. Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, Karakaş, 2021 yılı Mayıs ayında TOGG Europe GmbH’yı kurduklarını ve 2024 sonuna kadar Avrupa pazarında faaliyet göstermeyi planladıklarını ifade etti.

Karakaş, “T10X’in Avrupa’daki ön satışlarına bu yıl sonunda başlayıp, 2025’te teslimata başlamayı hedefliyoruz. Yurt dışı stratejimizi pazar dinamiklerine uygun şekilde güncelliyoruz. İskandinav ülkelerinden başlamayı planlıyorduk ancak sektörün hızlı gelişimi ve Çinli markaların yayılmasıyla planlarımızı revize ettik. Avrupa’nın en büyük pazarı olan Almanya, Fransa, İtalya üçgenine odaklanmaya karar verdik” dedi.

Satışlar hakkında konuşan Karakaş, 2023’te üretmeyi planladıkları tüm araçları 18 saat içinde sattıklarını ve gelen siparişlerin en üst versiyonlar için olduğunu belirtti. Ocak ayında T10F modelini sergilediklerini dile getiren Karakaş, B segmenti yeni model üzerinde çalıştıklarını ve 2025’te bu modelin tanıtımını yapacaklarını sözlerine ekledi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla