Sosyal medyada bizi takip edin

Türkiye

SON DAKİKA! SGK, SSK, BAĞ-KUR emekli maaşlarına YÜZDE 35 ZAM! Emekli maaşlarına 10.000 TL ZAM

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

SGK, SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine yönelik son dakika zam haberi geldi ve bayram öncesi emekliler çifte sevinç yaşayacak. Cumhurbaşkanı tarafından emekli maaşlarına %35 zam yapılması talimatı verildi. En düşük emekli maaşı 7500 TL’den 10.000 TL’ye yükseldi.

SON DAKİKA! SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine %35 zam talimatı verildi! Maaşlar 7500 TL’den 10.000 TL’ye yükseldi. Bu son dakika müjdesi milyonlarca emekliye duyuruldu. Asgari ücret zammının ardından merak edilen konu emekli maaşlarına yapılacak artıştı ve bu haberle birlikte beklenen zam kararı açıklandı. Bayram öncesinde emeklileri sevindiren bir haber geldi çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilere %35 zam talimatı verdi. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri, 100 maaş zammıyla rekor bir artış alacaklar. En düşük emekli maaşı da artacak. Yeni zam kararının tüm detayları ortaya çıktı. SSK ve BAĞ-KUR emekli maaşları ne kadar oldu? Emekliye ne kadar maaş zammı geldi?

Türkiye’nin gündeminde, asgari ücret zammının açıklanmasının ardından emekli maaşlarına yönelik zam haberleri yer alıyor. Yaklaşan Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak zam miktarı ve en düşük emekli maaşının ne kadar olacağı gibi sorular, yaklaşık 15 milyon emekli vatandaş tarafından büyük bir ilgiyle araştırılıyor. Bayram öncesinde emeklilere zam müjdesi geldi. Asgari ücretli ve memurlardan sonra emekliler de çifte bayram yaşayacaklar. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emekli maaşlarına zam talimatı geldi. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala emeklilere müjde vermek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşı ve 7.500 TL üzeri maaş alan emeklilere zam oranı için çalışmalara başladı. İşte emekli maaşlarına ilişkin son dakika gelişmeleri…

EMEKLİYE ZAM SON DAKİKA

SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT, emeklileri, 15 milyonu aşkın vatandaşın dikkatle beklediği zam açıklamasını AK Parti hükümetinden beklieşti. Asgari ücret zammının ve en düşük memur maaş zammının açıklanmasının ardından emekliler de bayram öncesi müjde beklemeye başladı. Sonunda emeklilerin beklediği haber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. Milyonlarca emekli bu karara sevinçle karşılayacak çünkü emekli maaşlarına yapılacak artış için talimat verildi.

SSK, BAĞ-KUR ve diğer emeklilik sistemlerine tabi olan emeklilere %35 zam yapılması kararı alındı. Bu da demek oluyor ki, Temmuz ayından itibaren emekli maaşları %35 oranında artacak ve emekliler daha yüksek maaşlar alacaklar.

Bu zam kararıyla birlikte en düşük emekli maaşı da rekor bir artış yaşayacak. Mart ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sürpriz bir kararıyla 7500 TL’ye yükselen en düşük emekli maaşı Temmuz ayında bir kez daha zam alacak. Son dakika haberine göre en düşük emekli maaşı 10.000 TL’ye yükselecek. Ayrıca 7500 TL üzeri maaş alan emeklilere ise 12.000 TL ile 15.000 TL arasında bir maaş bağlanacak.

Bu zam kararı, emeklilerin yüzünü güldürecek ve ceblerini dolduracak. 2023 yılının ilk yarısı zam haberleriyle dolu geçti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaatleri de bu kapsamda önemli bir yer tuttu. Yaklaşan Temmuz ayıyla birlikte emekliler de %35 zamla beraber daha iyi bir maaşa kavuşacaklar.

İŞKUR iş ilanları, Sosyal destekler ve Devlet yardımlarından haberdar olmak için songelisme.com adresine abone olabilirsiniz…

Asgari ücret, Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili gelişmelerden olmak için songelisme.com adresine abone olabilirsiniz…

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir