Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

SGK UZMANI EMEKLİYE KÖTÜ HABERİ VERDİ! SSK, Bağ-Kur ve Memur Emekli Maaşlarına Maalesef…

SGK UZMANI EMEKLİYE KÖTÜ HABERİ VERDİ! SSK, Bağ-Kur ve Memur Emekli Maaşlarına Maalesef…

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, Temmuz ayında yapılacak olan SSK, Bağ-Kur ve memur emekli maaşlarına ilişkin kötü haberleri açıkladı. Milyonlarca emeklinin merakla beklediği maaş zammı, 5 aylık enflasyon farkına göre yüzde 22,72 olarak kesinleşmişti. Ancak Erdursun’un açıklamalarına göre, emeklilere ve memurlara Temmuz ayında zam yapılmayacak.

Ocak ayında emekli maaşlarına yüzde 49,25 oranında zam yapılmıştı ancak bu zam, 6.700 TL ve altında kök aylık alan emeklileri etkilememişti. En düşük emekli aylığı ise 10.000 TL olarak belirlenmişti.

Erdursun, yapılacak olan maaş zammının emeklileri mutlu etmediğini belirtirken, Temmuz ayında merkez bankası tahminlerine göre yüzde 25 oranında bir maaş zammı bekleniyor.

SSK Bağ-Kur emeklilerine yüzde 25, memur emeklilerine yüzde 20 zam yapılacağını belirten Erdursun, asgari ücrete ise artış yapılmayacağını vurguladı. “Bizim kanunlarımıza göre enflasyon farkı emeklilere ve memurlara verilecek. Temmuz ayında memura emekliye bir zam yapılmayacak, enflasyon farkı verilecek” dedi.

Maaş zammı beklentileri karşılamayacak gibi görünüyor. Emekliler ve memurlar, Temmuz ayını merakla beklemeye devam edecek.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir