Connect with us

EKONOMİ

SGK Uzmanı Açıkladı! SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine İntibak Müjdesi!

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, İntibak yasasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu, milyonlarca emekliyi sevindirecek haberleri paylaştı.

Yayınlanma tarihi:

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, İntibak yasasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu, milyonlarca emekliyi sevindirecek haberleri paylaştı.

Ocak ayında emekli maaşlarına yapılan yüzde 49,25 oranındaki zam, 6.700 TL’nin altında kök aylığı alan emeklileri etkilemedi. Bu durum, emekliler arasında düzenleme taleplerini artırdı.

İntibak Yasası Talebi:

Emeklilerin istekleri arasında seyyanen zam ve refah payının yanı sıra İntibak yasası da bulunuyordu. Ancak bu konuda hükümet cephesinden somut bir adım atılmamıştı.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz’ın Açıklamaları:

İntibak yasasına ilişkin SGK Uzmanı Emin Yılmaz, önemli açıklamalarda bulunarak, “2000 sonrası emekliye intibak gelmedi. Elzem olan; seyyanen zam, refah payı ve en önemlisi İntibak yasasının gelmesidir. Eğer İntibak yasası gelirse bütün emeklilerimizin maaşı belirli bir seviyeye gelecek. TÜFE programı sorununa da etki etmeyecek. Şu an için bunu bekliyoruz” dedi.

İntibak Yasasının Önemi:

İntibak yasası, prim kazancı ve prim ödeme gün sayısı eşit olan emeklilerin aylıklarının eşitlenmesini ve farklılıkların ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Son dönemdeki bu farklılık emeklileri ciddi derecede etkilediği için İntibak yasasının gelmesi bekleniyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla