Connect with us

Emeklilik

SAĞLIK BAKANLIĞI 419 YENİ PERSONEL ALACAK! Başvuru Tarihleri ve Şartlar

SAĞLIK BAKANLIĞI 419 YENİ PERSONEL ALACAK! Başvuru Tarihleri ve Şartlar

Yayınlanma tarihi:

Sağlık Bakanlığı, kamu bünyesinde istihdam etmek üzere 419 temizlik personeli alımı gerçekleştireceğini duyurdu. İlanın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından, başvuru tarihleri, şartları ve başvuru ekranı merak konusu oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın 419 Temizlik Personeli İhtiyacı

Sağlık Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatlarında “temizlik görevlisi” olarak görev alacak olan 419 eski hükümlü/TMY statüsünde sürekli işçi alımı için başvuru süreci resmi olarak başladı. Bu alıma başvuruda bulunmak isteyen adaylar, başvuru tarihleri, şartları ve başvuru ekranı hakkında detaylı bilgileri öğrenmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Başvuru Şartları Neler?

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, başvuru yapacak adayların eski hükümlü/TMY statüsünde olmaları ve temizlik görevlisi olarak istihdam edilmek üzere uygun niteliklere sahip olmaları gerekiyor. Başvuru şartları ve aranan niteliklerle ilgili detaylar, İŞKUR’un internet sitesinde yayımlanacak.

Başvuru Tarihleri ve Ekranı

Başvurular, 4-8 Aralık tarihleri arasında Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacak. Adaylar, ilan metnine ve başvuru ekranına İŞKUR’un resmi web sitesi üzerinden ulaşabilecekler. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak ve alımlar il düzeyinde karşılanacak.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla