Connect with us

EYT

Murat Bal’dan Staj Ve Çıraklık Mağdurlarına Çağrı

Yayınlanma tarihi:

Murat Bal'dan Staj Ve Çıraklık Mağdurlarına Çağrı

Staj ve çıraklık mağdurları uzun bir süredir staj ve çıraklık sigortası başlangıçlarının SSK başlangıcı sayılmasını talep ediyor ve EYT kapsamı dışında bırakılan mağdurlar mücadelelerine devam ediyor. Sahada ve sosyal medyada örgütlenerek faaliyetler düzenleyen staj ve çıraklık mağdurları, yetkililere seslerini duyurmak için çaba sarfederken, İstanbul Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Kurucu Başkanı Murat Bal, staj ve çıraklık mağduriyetiyle ilgili yeni bir paylaşımda bulundu.

Murat Bal, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Değer kattığımız şeyler, yaptığımız işlerdir. Meslek okulu bizi işletmelere çalışmak için gönderdi ve biz o işletmelerde gerçekten çalıştık. Stajyer ve çırak olarak çalışıyor olmamız, başka işçilerin alınmadığı anlamına gelmedi, aksine biz o işleri üstlendik. Yıllar boyunca sigortamız başladı diye teselli bulduk, ancak meğerse bu bir aldatmacaymış. Meslek okulunda olmanın bir ceza değil, ödül olması gerektiğini düşünüyorum.”

Yayın Saati Değişti!

İstanbul Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Kurucu Başkanı Murat Bal, Bülent Tapıcı’nın programında staj ve çıraklık mağduriyeti hakkında değerlendirmelerde bulunacak. Murat Bal, daha önce saat 13:00’te yapılması planlanan yayının saat 14:40’a alındığını duyurarak Meslek Okuluyla ilgili konuşacaklarını belirtti. Bu önemli yayını kaçırmamak için takipte kalın!

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla