Connect with us

EKONOMİ

Meral Akşener Hükümete Seslendi: Emekliye Seyyanen 11 Bin Lira Zam Yapın

Milyonlarca emekli, bayram ikramiyelerine yapılacak zammı beklerken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma tarihi:

Milyonlarca emekli, bayram ikramiyelerine yapılacak zammı beklerken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, “Mayıs ayında verdiğiniz sözü tutun, emeklilere seyyanen 11 bin lira zam yapın. Böylece hem en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkarmış olursunuz, hem de emekli maaşları arasındaki farkı adil bir şekilde korumuş olursunuz. Bu öneriyi yerine getirmezseniz, sandıkta en büyük tepkiyi emeklilerimizden alırsınız” dedi.

Emeklilerin heyecanla beklediği bayram ikramiyesi, yüzde 50 zamla 2 bin liradan 3 bin liraya yükseldi. Ancak, döviz kuru üzerinden hesaplayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Açıkça görüyoruz ki emeklinin bayram ikramiyesi artmayıp aksine azalmış, değer kaybetmiştir” diyerek seyyanen zam önerisini dile getirdi.

Akşener’in grup toplantısında yaptığı açıklamalardan bazıları şu şekilde: “Emeklilere bayram ikramiyesi uygulaması ilk kez 2018’de başlamış, bizim baskımızla vermek zorunda kalmıştı. Başlangıçta 2 bin lira olarak belirlenen ikramiye, şimdi yüzde 50 artışla 3 bin liraya çıkarılmıştır. Ancak bu artış gerçekte bir artış mı yoksa bir kayıp mı, üzerinde durulması gereken bir konudur. 2018’de bir emeklinin bayram ikramiyesi 250 dolar iken, bugün bu rakam 97 dolara düşmüştür. Açıkça görüyoruz ki emeklinin bayram ikramiyesi artmayıp aksine azalmış, değer kaybetmiştir. Emeklilerimiz yine yokluk içinde bırakılmış, açlıkla mücadele etmek zorunda bırakılmışlardır. Göstermelik vaatlerle yetinmeyin, emeklilerimizi daha fazla enflasyonla boğmayın. Mayıs ayında verdiğiniz sözü tutun, seyyanen 11 bin lira zam yapın. Böylece en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine çıkararak, emekli maaşları arasındaki adaletsizliği gidermiş olursunuz. Kök maaş uygulamasından derhal vazgeçin. Bu önerimizi dikkate almazsanız, sandıkta en büyük tepkiyi emeklilerimizden alırsınız.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla