Connect with us

Emeklilik

Mal varlıklarına El Konulan Dilan Polat ve Engin Polat Çiftinden Skandal Açıklama

Mal varlıklarına El Konulan Dilan Polat ve Engin Polat Çiftinden Skandal Açıklama

Yayınlanma tarihi:

Dilan Polat ve Engin Polat çifti, Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) tarafından yürütülen soruşturma sonucunda mal varlıklarına el konulmasının ardından sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı. Açıklamada çift, toplumdan özür dilemenin Allah karşısında yeni bir yönelim içinde gösterişten uzak olunması gerektiğinin bilinci içinde olduklarını ifade etti.

Sosyal Medya Paylaşımları ve MASAK Soruşturması

Dilan Polat ve Engin Polat, sosyal medya platformlarında yaptıkları çeşitli paylaşımlarla gündeme gelmişlerdi. Ancak kendileri hakkındaki iddiaların ardından MASAK tarafından bir inceleme başlatıldı ve çiftin mal varlıklarına el konuldu.

MASAK’ın talebi üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Polat çiftine ait 15 şirkette arama kararı çıkarıldı ve bu aramalar sonucunda birçok materyale el konuldu.

Açıklamada Çift Şunları Belirtti:

“Zamanın bu vaktinde tüm vatandaşlar gibi bizler de hayatımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Biz de her insan gibi beşeri hatalar yapabiliyoruz. Ticaret yaparken, bazen toplum önünde çeşitli insani ve dünyevi nedenlerden kaynaklı aşırılıklar ve gösterişlerimiz olmuştur. Bu nedenle öncelikle Allah huzurunda mahcubiyetimiz, sizler karşısında da düşüncesizliklerimiz ve nezaketsizliklerimiz olmuştur. Her şerrin içinde bir hayır vardır diye söylenegelen ve asla değişmeyen bir kural vardır.”

Çift, devam eden soruşturmayla ilgili olarak şunları ifade etti:

“MASAK raporuna göre hakkımızda vergi sorumluluğu dışında başka bir suçlama, tespit ve delil bulunmamaktadır. Hukukçularımızın değerlendirmesi ve bilirkişilerin bilimsel mütalaaları, vergi sorumluluğu dışında örgüt suçu, kara para, bahis gibi suçlamaların yer alamayacağını göstermektedir.”

Ayrıca çift, sosyal medya ve bazı medya organlarından gelen eleştirilere de değindi ve “Zalim, şahsiyetsiz işbirlikçilerin mumu sönecektir.” diyerek kendilerini savundu.

Tüm bu gelişmeler ışığında çift, yaşanan süreçten dersler çıkardıklarını ve toplumdan özür dileyerek yeni bir yönelim içinde olduklarını belirtti. Soruşturma sonuçlarının beklendiği ve yargının işleyişiyle sonucun netleşeceği açıklamada vurgulandı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla