Connect with us

POLİTİKA

Makam talebi iddiası: Mansur Yavaş, Sinan Oğan’ın Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı

Yayınlanma tarihi:

Makam talebi iddiası: Mansur Yavaş, Sinan Oğan'ın Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı

Cumhur İttifakı’na katılmadan önce “Ne Kandil Dağı ne domuz bağı” diyen Sinan Oğan’ın, Mansur Yavaş tarafından açıklanan bilgilere göre Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede makam pazarlığı yaptığı ifade edildi.

14 Mayıs seçimleri öncesinde TRT’de kendisine yer verilmediği için basın açıklaması yapan ve ardından destek verdiğini duyurarak TRT’den davet alan Sinan Oğan, dün akşam TRT Haber’in sorularını yanıtladı.

Sinan Oğan, TRT’de “Talebim Olmadı” Dedi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü açıklayan Oğan, görüşmede herhangi bir talebi olmadığını belirtti.

Ancak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş, Sinan Oğan’ın iddialarını yalanladı ve makam talebinde bulunduğunu söyledi.

YAVAŞ’TAN CEVAP GELDİ

“Mansur Yavaş: Makam Talebiniz Oldu” Yavaş, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “Hayır Sinan Bey, Sayın Kılıçdaroğlu’ndan makam talebiniz oldu. Hem de ‘Tabanımı ikna etmek için kamuoyuna deklare edilmesi gerekir, aksi halde ikna edemem.’ dediniz. Cumhur İttifakı’ndan talebiniz olduğunu duymadık. Şimdi tabanınızı nasıl ikna edeceksiniz merak ediyorum.” şeklinde belirtti.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla