Connect with us

POLİTİKA

Kabine toplantısı için flaş karar! Yeni kararlar ne zaman alınacak?

Kabine toplantısı bugün yapılacaktı ancak ertelendi. Öte yandan koronavirüs tedbirlerinin de haziran ayı boyunca devam edeceği öğrenildi.

1 Haziran’da hayata geçirilen kademeli normalleşme adımları ile ilgili yeni kararlar alınması beklenen kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun programı nedeniyle ertelendi.

ERDOĞAN’IN PROGRAMINDAKİ YOĞUNLUK NEDENİYLE ERTELENDİ

14 Haziran’da yapılması planlanan kritik toplantının NATO Liderler Zirvesi nedeniyle 10 Haziran perşembe günü (bugün) yapılacağı açıklanmıştı. Gelen son bilgilere göre toplantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programındaki yoğunluk nedeniyle ertelendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cuma günü Euro 2020’nin açılış maçı olan Türkiye – İtalya müsabakası için Roma’ya gideceği; ardından Brüksel’deki NATO Zirvesi’ne katılacağı öğrenildi.

TEDBİRLER DEVAM EDECEK

CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan da, toplantının ertelendiğini aktarırken mevcut koronavirüs tedbirlerinin ise haziran ayı boyunca devam edeceği bilgisini verdi.

BAKAN KOCA, AY SONUNU İŞARET ETTİ

Dün gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedbirlerle ilgili olarak “Esneme için hazirandan sonra değerlendirme yapılır” ifadelerini kullanmıştı.

SON SEÇİM ANKETİ YAYIMLANDI

Öte yandan Metropoll Araştırma’nın anketinde kararsız seçmenlerin tercihi ele alındı. Metropoll Araştırma son seçim anketlerinde kararsız ve sandığı protesto eden seçmenlerin yüzde 23,5’i üzerinden anket gerçekleştirdi. Kararsızlar Çalışması anketinde “Kararsız seçmenler hangi ittifaka daha yakın, AK Parti ve MHP’nin yer aldığı Cumhur İttifakı mı, CHP ve İYİ Parti’nin yer aldığı Millet İttifakı mı?” diye soruldu. Millet İttifakı’na daha yakınım diye yanıt verenler yüzde 39.9, Cumhur İttifakı’na daha yakınım diyenlerin oranı yüzde 27.9’da kaldı.

KARARSIZ SEÇMEN YÜZDE 32.2

İki ittifaka da yakın değilim ama Millet İttifakı’nı tercih ederim diyenlerin oranı yüzde 5.3, Cumhur İttifakı’nı tercih ederim diyenlerin oranı yüzde 2.3 olarak görüldü. “Fikrim/cevabım yok” diyen kararsız seçmenin oranının ise yüzde 32,2 olduğu görüldü.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment