Connect with us

POLİTİKA

İYİ Parti’den cumhurbaşkanlığı için aday açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem’den cumhurbaşkanı adayı açıklaması: “Gönlümüzden geçen Akşener, takdir milletin”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, cumhurbaşkanı adaylığı tartışması üzerinden Millet İttifakı içinde tartışma ve kriz çıkarmanın hedeflendiğini belirterek, “Bu hem yersiz bir çabadır, hem de AKP’nin ne kadar acziyet içinde olduğunun göstergesidir” dedi.

BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’ın haberine göre; Bahadır Erdem, yaptığı açıklamada, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı üzerinden yapılan tartışmaları eleştirdi. Erdem, adaylık konusunda gönüllerinden Akşener’in geçtiğini, ancak kararı milletin vereceğini vurguladı.

“TABİ Kİ BİZİM GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN ADAY MERAL AKŞENER’DİR”

Bahadır Erdem şu ifadeleri kullandı:

“Genel başkanımız Meral Akşener’in söylediği gibi Millet İttifakının adayı Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Ayrıca şu an için ortada ilan edilmiş bir seçim olmadığına göre kimin aday olacağını tartışmak faydasızdır. Tabi ki bizim gönlümüzden geçen aday Meral Akşener’dir. Bununla birlikte takdiri milletimiz verecektir ki halkımızın kendisine teveccühü herkesin malumudur. Dolayısıyla esas tartışılması ve gündemde olması gereken konu, gelecekte ülkeyi kimin yöneteceği değil bugün kimin yönetemediğidir.”

“BÜTÜN BU OYUNLAR MHP’Yİ BARAJ ALTINDA KALMAKTAN KURTARMAYACAKTIR”

Erdem, Cumhur İttifakı ortaklarının seçim barajını yüzde 7’ye düşürmek istemesinin nedeninin, “iktidarı kaybetme endişesinin AKP ile birlikte küçük ortağı MHP’yi de telaşa sürüklemesi” olduğunu savunarak, “Ancak ilk seçimde görülecektir ki, iktidarda kalmak için tasarlanan bütün bu oyunlar MHP’yi baraj altında kalmaktan kurtarmayacaktır” görüşüne yer verdi.