Connect with us

EKONOMİ

İYİ Parti kapsamlı bir EYT paketi hazırladı!

Yayınlanma tarihi:

Emeklilikte yaşa yakılanlar (EYT) sorununu her fırsatta gündeme taşıyan İYİ Parti, EYT’liler için çözüm paketi hazırlıyor. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, çözüm önerisinin genel başkan Meral Akşener tarafından açıklanacağını belirtirken, ilk ipuçlarını da verdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile birlikte EYT Federasyonu’nun (EYTFED) İstanbul’daki merkezini ziyaret etti.

EYTFED Başkanı Gönül Boran Özüpak, federasyon yöneticileri ve il derneklerinin başkanlarıyla görüşen Usta, EYT’liler de bir araya geldi.

İYİ Parti’nin EYT konusunda teknik konular üzerinde EYTFED ile de görüşerek kapsamlı bir çözüm paketi hazırladığını belirten Usta, çözüm paketine son şeklinin verilmesinden sonra genel başkan Meral Akşener tarafından açıklanacağını söyledi.

Usta, İYİ Parti’nin yaptığı EYT hazırlığına ilişkin olarak şu ipuçlarını verdi:

“Biz dersimize iyi çalıştık. İddia ediyorum şu anda devletin elinde olmayan bir çalışma var elimizde. Rakamların hepsine hakimiz.”

“Biz bu işin bütün senaryolarına çalıştık. Değişik senaryolara göre yapılabilecek işler var. Burada bir makulu yakalayabiliriz. Bundan benim hiç kuşkum yok.”

“Zor bir hesaptır ama bunu yapabilecek kapasitemiz var. Makulu yakalayacak bir çözümü en kısa sürede genel başkanımızın ağzından ilan edeceğiz.”

“Biz çözüm paketimizi açıkladıktan sonra bu işin önünde kimsenin durma imkanı yok.”

10 bin gün prim ödeyen EYT’liler olduğunu belirten Usta, “Türkiye’de prim ödemeden emekli olanlar var. Böyle bir durumda EYT’liler için emekli olmak için haktır. Aksini söylemek adaletsizliktir. Bir çözüm bulmak zorundayız” diye konuştu.

Alınan her kararın bütçeye mutlaka maliyeti olacağını, önemli olanın bu maliyetin topluma yararı olması gerektiğini söyleyen Usta, “Biz ülkeyi iyi yöneteceğiz. Hakkı olana hakkını vereceğiz. Bunların başında da EYT’liler gelecektir” dedi.

İktidarın EYT konusunda çalışma yaptığı yönündeki haberlerin sorulması üzerine Usta, “Meclis’e gelen bir şey yok. Bürokraside de olsa onu biz duyardık. Yapılmış bir çalışma yok” diye konuştu.

MHP Grup Başkan Vekili olduğu dönemde Meclis’te yapılan EYT oylamasında yaşananları hatırlatan Erhan Usta, “O gün kırılma noktasıdır. AK Parti’ye rağmen geçen ilk önerge olmuştur. Ondan sonra EYT toplumda daha fazla konuşulmaya başlandı” dedi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla