Connect with us

EKONOMİ

İktidara yakın gazeteci, “3 ay içinde EYT yasası çıkacak”

Kendisi de bir EYT’li olan ve EYT konusunu Türkiye’de en fazla gündeme getiren isimlerden biri olan TGRT ana haber sunucusu Ekrem Açıkel, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Açıkel’i ağırlayan Şebnem Arda Boğa ise 3 ay içinde EYT yasasının çıkacağını iddia etti.

TGRT ana haber sunucusu Ekrem Açıkel, E TV Türkiye’de Şebnem Arda Boğa’nın konuğu oldu.

Ekrem Açıkel, şunları söyledi:

“AK PARTİ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR”

” ‘Ya bir yol bulacağız, ya bir yol açacağız’ derler ya, ben bir yol açmaya karar verdim. Vatandaşların özlük hakları, marketler, torpil, kayırma… KPSS’de çok puan alan mülakatta eleniyor. Ben bütün bu mağduriyetleri ekrana getiririm. temelde çıkış noktamız tek bir cümle: Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek. Biz bir karar aldık. Patronaj bana ‘Yalan söyleme, hakaret etme, çık haberciliğini yap’ dedi. Bir çok medyada problem bu. Biz vatandaşın duygusunu her gün yansıtıyoruz. AK Parti’li yakın arkadaşlarımın söylediği şu: Bir çalışma yürütülüyor. En erken seneye bu zamanlar seçim ihtimalı belirmiş durumda.

“ÇALIŞMA BAKANLIĞI EYT HAZIRLIĞINI TAMAMLAMAK ÜZERE”

Bir hareketlenme var. Çalışma Bakanlığı içinde EYT çalışması Cumhurbaşkanına sunulmak üzere tamamlanmak üzere.Vedat Bilgin bey’in hazırladığı son rapor Cumhurbaşkanına sunulacak. Hangi maddeler nasıl olacak, alt başlıklar neler bunlara girmiyoruz.”

Şebnem Arda Boğa, EYT yasası hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu ve şunları söyledi:

“3 AY İÇİNDE EYT YASASI ÇIKACAK”

“EYT konusu AK Parti’nin de gündeminde artık. 3 ay içinde EYT yasası çıkacak. Bu içeriden bir bilgidir. AK Parti içinden gelen bir bilgi bu bize.”