Connect with us

TÜM HABERLER

Hürriyet orijinal Sedat Peker’i değil çakmasını haber yaptı!

Sedat Peker’in açıklamalarını birçok ulusal medya kuruluşu görmüyor ve haberleştirmiyor. Özellikle Peker’in kredi iddiasının ardından Demirören grubu ve Hürriyet sessizliğini koruyor. Ancak Ahmet Hakan, köşe yazısına Sedat Peker yerine Sedat Peker taklidi yapan Sermiyan Midyat’ı taşıdı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları gündeme bomba gibi düşmüş ve tüm Türkiye bu iddiaları konuşmaya başlamıştı. İlk videonun ardından yaklaşık 1,5 ay geçmesine rağmen Peker ulusal medyada kendisine istediği kadar yer bulamıyor.

HÜRRİYET BASKINI DAHİL İDDİALAR HABER OLMADI

Sedat Peker’in Demirören grubuyla ilgili özellikle Ziraat Bankası iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Krediyi ödemedi iddiaları konusunda Demirören grubu sessizliğini korurken Hürriyet Gazetesi baskını dahil birçok iddia ile ilgili Hürriyet Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan da sessizliğini sürdürüyor.

SEDAT PEKER’İN İSMİNİ GEÇİRDİ

Ancak Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan, bugün köşesinde Sedat Peker’i isim olarak geçirdi. Peker’in iddialarına değinmeyen Ahmet Hakan, videolarını taklit ederek Kanal İstanbul’a dikkat çeken oyuncu Sermiyan Midyat’ı hedef aldı.

“KUSURA BAKMA AMA AYNI ONLAR GİBİSİN SERMİYAN MİDYAT”

Hakan’ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde: Sermiyan Midyat’ın Sedat Peker’i taklit ettiği videosunu izledim. Gülmedim. Düşünmedim. Tahammül bile edemedim. Yirmi beş saniyede kapattım. Başkası adına utanarak… Trafikte ambulansın peşine takılan uyanıklar var ya… Kusura bakma ama aynı onlar gibisin Sermiyan Midyat. Otur. Sıfır.”

SERMİYAN MİDYAT NE DEMİŞTİ?

Oyuncu Sermiyan Midyat, Kanal İstanbul’a ve müsilaj sorununa dikkat çekerek Peker’in videosunu taklit etmişti. Peker gibi “Kardeşlerim” ifadeleriyle videoya başlayan ve “yoklama alan” Midyat profesörlerin ve bilim insanların Kanal İstanbul’a karşı olduğunu hatırlatarak “Doğayla oyun oynamayın” diye konuşmuştu. Midyat “Vallahi yenileceğiz” ifadelerini kullanarak İstanbul’u koruyalım çağrısında bulunmuştu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply