Connect with us

POLİTİKA

HDP binasına saldırı 1 ölü! Valilikten açıklama…

HDP’nin İzmir il binasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında vurulan 1 kişi hayatını kaybederken HDP’den yapılan açıklamada “Saldırıda parti çalışanımız Deniz Poyraz yoldaşımız katledildi” ifadeleri kullanıldı.

HDP İzmir il binasına silahlı saldırı düzenlendi. HDP Genel Merkezi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “İzmir’de parti binamız silahlı bir şahıs tarafından basılarak binamız ateşe verildi. İçeride görevli bir arkadaşımız bulunmakta. Saldırının faili de azmettiricileri de bellidir. Herhangi bir olumsuzluktan iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır” denildi. HDP saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. HDP’den saldırıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, saldırıda parti çalışanı olan Deniz Poyraz’ın hayatını kaybettiği belirtildi.

“SALDIRGAN 35-40 YAŞLARINDA”

HDP’nin açıklamasında şunlar kaydedildi: “Aylardır partimizin iktidar partisi, İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilmesi, provokasyon amacıyla bazı ailelerin örgütlendirilerek il binalarımızın önüne yönlendirilmesi sonucu bu sabah saat 10:30 sıralarında İzmir İl binamıza silahlı saldırı gerçekleştirildi. 35-40 yaşlarında olduğu belirtilen silahlı saldırgan, içeride parti çalışanımız Deniz Poyraz’ın da bulunduğu sırada il binamızı bastı. Çevreye ateş açan ve binayı ateşe veren saldırgana uzun süre müdahale edilmedi. Saldırıda parti çalışanımız Deniz Poyraz yoldaşımız katledildi.”

İZMİR VALİLİĞİ’NDAN AÇIKLAMA

İzmir Valiliği saldırının ardından yazılı açıklama yaptı. Valiliğin açıklamasında şunlar kaydedildi: “İlimizde bugün saat 11:05 sularında 32 iş yerinin bulunduğu bir iş hanının 2. katındaki HDP il binasına, sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış olan O.G. isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür. Şüpheli şahıs yakalanmış olup olay tüm yönleriyle araştırılmaktadır.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply