Connect with us

EYT

EYT’lilere büyük bayram sevinci! Çifte ikramiye o tarihte yatacak Bakan Bilgin açıkladı

Yayınlanma tarihi:

EYT’liler Kurban Bayramı öncesi Müjdeli haberi aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Az önce duyurdu. Kurban Bayramı ikramiyeleri çift yatacak. EYT’lileri çifte bayram sevinci bekliyor…

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) durumunda olanlar, Kurban Bayramı öncesinde sevindirici haberi aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamaya göre, Kurban Bayramı ikramiyeleri çifte ödenecek. Bu haber, EYT’liler arasında çifte bayram sevinci yaratıyor.

EYT düzenlemesi Şubat ayı sonunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçmiş ve hemen ardından resmi gazetede yayımlanmıştı. Bu düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle birlikte milyonlarca kişi Mart ayında emeklilik başvurusunda bulundu. Maaşları yetişenler Nisan ayında hem maaşlarını alarak Ramazan Bayramı öncesinde sevinç yaşadılar hem de bayram ikramiyesi aldılar. Ancak başvuru yapmalarına rağmen maaşı henüz bağlanmayanlar tepki göstermişti. Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den açıklama geldi ve EYT’lilere müjdeli haber verildi. Kurban Bayramı’nda çifte ikramiye ödemesi yapılacak ve toplu maaş ödemesi gerçekleştirilecek.

Uzun süredir beklenen ve adeta bir hikayeye dönen EYT düzenlemesi Şubat ayı sonunda sonunda TBMM’den geçerek yasalaştı. Bu düzenlemenin ardından Mart ayı boyunca yaklaşık 2,5 milyon vatandaş emeklilik için başvuruda bulundu. Başvuruları kabul edilen vatandaşlar Nisan ayında hem bayram ikramiyesi hem de emekli maaşı almaya başladılar. Ancak Mart ayında başvuru yapmış olmalarına rağmen hala başvurusu kabul edilmeyen EYT’liler de bulunuyor. Bu konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den yeni bir açıklama geldi ve EYT’liler Kurban Bayramı öncesi çifte sevinç yaşayacaklar. Çünkü çift bayram ikramiyesi ve toplu maaş ödemesi yapılacak.

Kurban Bayramı öncesinde çift ikramiye ödemesi yapılacak olan EYT’liler, Mart ayında başvuruda bulunan ve hala maaşları bağlanmayan kişilerdir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bu konuda önemli bir açıklama yaptı. Maaşları hala bağlanmayan EYT’lilere güzel haber verildi. Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin cebi para dolup taşacak, çünkü toplu maaş ödemesi yapılacak ve çift bayram ikramiyesi verilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, maaşların bağlanması sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanması durumunda en fazla 10-15 gün gecikme olabileceğini belirtti. Maaşları geciken EYT’lilerin haklarının birikmiş olarak ödeneceğini ifade etti. Bakan Bilgin, eksik işlemlerin tamamlanmaya devam ettiğini ve herhangi bir sorun olmadığını vurguladı.

Toplu maaş ödemesi müjdesi verilen EYT’lilere bir müjde daha verildi. Özellikle Mart ayında emeklilik başvurusunda bulunan ve hala maaşları bağlanmayan EYT’lilere çift bayram ikramiyesi verilecek. Yani EYT emeklileri, Ramazan Bayramı’nda alamadıkları ikramiyeyi Kurban Bayramı’ndan önce alacaklar. Bu şekilde EYT’lilerin hesaplarına tam 4000 TL ödeme geçmiş olacak.

EYT’liler için oldukça sevindirici bir gelişme olan çift ikramiye ödemesi, Kurban Bayramı öncesinde yaşanacak bayram sevincini artıracak. Mart ayında başvurusu kabul edilmeyen ve maaşı hala bağlanmayan EYT’liler, bu müjdeli haberi heyecanla bekliyor. Bu düzenlemeyle birlikte EYT’liler, emeklilik hayallerine bir adım daha yaklaşacak ve bayram coşkusunu çift ödemeyle yaşayacaklar.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla