Connect with us

EKONOMİ

EYT’lilerden AK Parti’ye ziyaret!

İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği, AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti. EYT mağdurları AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile görüştü.

İzmir EYT SYD’den yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı, “İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği olarak AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ettik. AK Parti İl Başkanı Sn. Kerem Ali Sürekli’ye EYT mağduriyeti ile ilgili basında çıkan haberlerin doğruluğunu, çözümü ile ilgili çalışmanın olup olmadığını, varsa çözümün nasıl olacağı konusunda bilginin içeriğini bizlere iletmesini rica ettik.

Sn. Sürekli EYT ile ilgili çalışmaların başladığını, 3600 ve Asgari ücret konularındaki çalışmalar bittikten sonra EYT ‘nin kademeli çözüleceğini bizlere iletti. İzmir EYT olarak formüllü/ kademeli çözümünü kabul etmediğimizi, tek çözümün 99 yılında çıkan yasanın iptali ve haklarımızın iadesi olduğunu bir kez daha ilettik. Ve Sn Cumhurbaşkan’ına bu söylemimizi iletmesi konusunda desteklerini istedik. Sn Kerem Ali Sürekli’ye e misafirperverliklerden dolayı teşekkür ederiz.”

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır