Connect with us

EKONOMİ

EYT toplantısında tartışma çıktı! EYT’liler tepki gösterdi

CHP’nin 81 ilde EYT’lilere haklarının verilmesi için sokağa çıktı. EYT’li vatandaşların da katılımı ile Bursa’da düzenlenen basın açıklamasında tartışma çıktı.

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca’nın ardından Bursa EYT Derneği Başkanı Turgay Ölüç EYT Federasyonunun ortak açıklamasını okudu.

Ölüç, EYT mücadelesinin en önemli destekçilerinden Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun’a söz vermek istedi.

Ancak CHP İl Başkanı Karaca, toplantı formatının genel merkezden gönderildiğini, bu format çerçevesinde Erdursun’a söz veremeyeceğini belirtti.

EYT’lilerin tepkisi üzerine Karaca, “O zaman ofisine gidin.” yanıtını verdi.

Toplantının sonunda olay tatlıya bağlandı ve İl Başkanı Karaca, Özgür Erdursun ve Turgay Ölüç birlikte fotoğraf verdi.

‘ÖNEMLİ OLAN SORUNUN ÇÖZÜLMESİ’

Daha sonra YouTube’da yayın yapan ETV Türkiye’de Şebnem Arda Boğa’nın canlı yayın konuğu olan Erdursun, “EYT’liler bizim de konuşmamızı istedi, ama toplantı format ona uygun değildi. CHP bütün illerde aynı formatta program yaptı. Organizasyon çok güzeldi. EYT sorununu yıllardır anlatıyoruz. Biz EYT’lilerle ortak hareket edip çalışmasaydık Türkiye’de bu konuları kimse bilmezdi. Burada konuşup konuşmamak önemli değildi. Önemli olan bu sorunların çözülmesi, sorunların çocuklarımıza kalmaması.” dedi.

‘EYT’DEN ERDURSUN AÇIKLAMASI’

Yayına katılan Bursa EYT Derneği Başkanı Ölüç de Özgür Erdursun’un her anlamda EYT’lilerin yanında olduğunu belirterek, “O bizi bırakmıyor biz de onu bırakmayacağız” dedi.

Bursa’daki toplantıya katılımın son derece iyi olduğunu kaydeden Ölüç, “Emekli sendikaları da bize destek verdi, onlara da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CHP’nin bugün yaptığı organizasyonun büyük ses getireceğine inandığını ifade eden Ölüç, benzer organizasyonları diğer partilerden de beklediklerini söyledi.