Connect with us

EYT

EYT BAŞVURU SONUCU SORGULAMA EKRANI (E-DEVLET GİRİŞİ İLE) EYT başvuru sonucu ne zaman açıklanır? Emeklilik durumu nasıl sorgulanır, nereden takip edilir?

Yayınlanma tarihi:

EYT başvuru sonucu e-Devlet sorgulama ekranı, emeklilik başvurusu için işlemlerini tamamlayan vatandaşlar tarafından ilgi görüyor.

Başvuru sürecinde gerekli şartların sağlanıp sağlanmadığı, prim gün sayıları, hizmet yılları, varsa hizmet birleştirmeleri ve prim borcu gibi ayrıntılar SGK tarafından değerlendiriliyor. Bu neden EYT başvuru sürecinin sonuçlanması farklılıklar gösterebiliyor. Peki EYT başvuru sonucu ne zaman açıklanır? İşte, binlerce kişinin merakla beklediği EYT başvuru sonucu e-Devlet takip ekranı 2023…

EYT emeklilik başvuru sonucu sorgulama sayfası, başvuru müracaatı tamamlayan vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. EYT başvuru sürecinin sona ermesi ve SGK değerlendirmesi sonucunda ilk emekli maaşları bağlanacak. EYT kapsamında 2 milyon 250 bin sigortalı emeklilik başvurusunda bulundu. Şimdi ise gözler EYT başvuru sonuç ekranında! Peki EYT başvuru sonucu ne zaman açıklanır, belli olur? EYT başvuru takibi nasıl yapılır?

EYT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

EYT başvuru sonuçları için başvuruda bulunan kişinin şartları yerine getirip getirmediği, prim gün sayıları, hizmet yılları gibi bilgilerine tek tek bakılıyor. Bu neden süreç zaman alabilir.

EYT’de ilk maaşlar ise başvuru dilekçesi verilip süreç sona erdikten sonraki ay başından itibaren ödeniyor.

EYT BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

EYT’den emekli olan kişiye tahsis numarası verilir. Emekli maaşının bağlandığını e-Devlet “Emekli Aylık Bilgisi” uygulaması üzerinden takip edilebiliyor. Ayrıca maaş bağlandıktan sonra telefona SMS bildirimi de gelmektedir.

E-DEVLET BAŞVURU SONUÇLARI…

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla