Connect with us

EKONOMİ

Erken Seçime Götürür mü? Zelyut’un ‘asgari ücret’ ile ilgili çıkışı: Zam yapılmaması durumunda olacakları açıkladı

Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, asgari ücrete yönelik yaklaşan zam tartışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma tarihi:

Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, asgari ücrete yönelik yaklaşan zam tartışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Zelyut, “Asgari ücrete küçük bir zam gelebilir” şeklinde değerlendirmede bulunurken, zam yapılmaması halinde Türkiye’nin erken seçim sürecine girebileceğini öne sürdü.

Zelyut, Halk TV’de Sorel Dağıstanlı’ya yaptığı konuşmada, “Siyasi bir zincir kuralım. Bu zamlar yapılmazsa, Özgür Bey ‘meydanlara ineceğim’ dedi. Bir şart dile getirmişti. ‘Halktan erken seçim talebi gelirse, halk beni zorlarsa, ben bu noktada oyuna girerim’ demişti. Meydanlara indiğinde halktan ‘Çıkın, şu işi bitirin’ diye talep gelmeyecek midir? Geldiği zaman da iktidar partisine karşı ‘Hadi erken seçimi yapalım’ diyecektir. Tayip Bey de erken seçime götürecektir. Hayır, böyle bir şey olmaz. Tayyip Bey, erken seçim çağrılarına elinden geldiği kadar direnir. Ancak şöyle bir durum var. Enflasyonun yaz etkisi, baz etkisi geçtikten sonra… Bakın bayram günü can sıkıcı bir şey söyleyeceğim ama bu sonbahar ve kış ayları geçmiş sonbahar ve kışlardan daha kötü olacak. Zamlarla, vergilerle alım gücünüz düşüyor. Fiyatlar tam gaz yukarıya gitmeyi sürdürecek ve kolay kolay deflasyona girmeyecek” dedi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla