Connect with us

Emeklilik

Engin ve Dilan Polat çiftiyle birlikte 16 kişi tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi

Dilan Polat ve Engin Polat, 21 şirketle birlikte tüm mal varlıklarına el konuldu.

Yayınlanma tarihi:

Dilan Polat ve Engin Polat, 21 şirketle birlikte tüm mal varlıklarına el konuldu.

Sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezleri sahibi Dilan Polat ile eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 18 şüpheliden 16’sı, “kara para aklama” suçlamasıyla tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Engin ve Dilan Polat çifti ile birlikte 24 şüpheliden 18’inin emniyetteki işlemleri tamamlandı. 6 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Sabah saatlerinde adliyeye götürülen 18 şüphelinin ifadeleri alınmaya başlandı. Savcılık ifadelerinin ardından Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu ve Sezgin Polat’ın “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “vergi usul kanununa muhalefet”, “yasa dışı bahis” ve “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından, avukat Ahmet Gün “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “vergi usul kanununa muhalefet” ve “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından, Alper Kürşat Polat, Metin Yılmaz, Gürsel Yılmaz, Yeşim Altınkalem Dalkıran, Beyzanur Gün, Ceydanur Gün, Can Polat, Nilgün Yılmaz, Halit Polat, Zekayi Tepe, Can Doğu’nun “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak” ve “vergi usul kanununa muhalefet” suçlarından tutuklanmaları talep edildi.

Soruşturma kapsamında Dilan Polat’ın internet yoluyla yaptığı satışlardan elde ettiği kurum gelirlerinin vergi matrahını azaltmak amacıyla sahte belge kullanmış olabileceği tespit edildi.

Dilan Polat’ın sahibi olduğu “Rise and Shine Kozmetik” şirketinin de sahte belge düzenleyicisi olduğu değerlendiriliyor.

Sahte belge düzenleyicisi olan üç tedarikçi şirketten toplam 225 milyon 743 bin liralık mal alışının gerçek olmadığı tespit edildi.

Sulh Ceza Hakimliği, şüphelilerin tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verdi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla