Connect with us

TÜRKİYE

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Beklentileri ve Staj Çıraklık Sigortası ve Taşerona Kadro Gelişmeleri Gündemde

Yayınlanma tarihi:

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Beklentileri ve Staj Çıraklık Sigortası ve Taşerona Kadro Gelişmeleri Gündemde

Son dakika haberleri, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ve staj çıraklık sigortası gibi konuları yakından takip eden vatandaşlar için önemli gelişmeleri taşıyor. EYT düzenlemesi genellikle 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigorta girişi olanları kapsayacağı şeklinde bilinse de, sonraki tarihlerde sigorta girişi olan bireyler, staj sigortasının EYT kapsamında değerlendirilip değerlendirilmeyeceği konusunda araştırmalarını sürdürüyor.

Staj ve Çıraklık Sigortası Beklentileri
Staj ve çıraklık sigortası mağdurları, hükümetin staj ve çıraklık sigortasına yönelik atacağı adımları büyük bir dikkatle izliyor. Staj ve çıraklık sigortası EYT kapsamında olacak mı sorusu, milyonlarca vatandaş tarafından merak edilirken, son dakika gelişmeleri arama motorlarında sıkça aratılıyor. Asgari ücretin 11,402 TL’ye yükseltilmesiyle birlikte yapılan emekli maaşı zammı ve memurlara verilen zam, çıraklık ve staj sigortası gibi konuların da netleştirilmesini bekliyor.

Diğer Önemli Konular
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan önderliğinde yürütülen faaliyetler, birçok kritik konunun çözümüne odaklanıyor. Bakan Işıkhan’ın ilgilendiği dosyalar arasında memurların 3600 ek gösterge artışı, SGK ve Bağ-Kur primlerinin dengelemesi, kadınların erken emekliliği ve taşeron işçi konusu bulunuyor. Uzun süredir talep edilen 3600 ek gösterge artışı, maaşlarda iyileştirme sağlamayı amaçlıyor. Bu konulardaki gelişmeler, birçok vatandaş için büyük önem taşırken, mağduriyet yaşayan bireyler, bu konuların çözümüne yönelik adımların atılmasını bekliyor.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla