Connect with us

Emeklilik

Emeklilerin Heyecanla Beklediği Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak? SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı…

Yayınlanma tarihi:

Emeklilerin Heyecanla Beklediği Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak? SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı...

Emekliler için bayram heyecanı ve beklentisi dorukta! Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte, emekliler arasında bayram ikramiyesi ödemeleri merakla bekleniyor. Ramazan ayında yapılan sevindirici açıklama ile emekli bayram ikramiyesinde yüzde elli artış sağlanmış, bu müjdeli haber emeklileri sevince boğmuştu. Şimdi ise, emekliler bir kez daha bayram ikramiyesi heyecanını yaşıyor, bu ekstra ödeme ile birlikte bayram hazırlıklarına daha rahat bir şekilde odaklanabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Bu olumlu gelişme, emeklilerin bayram coşkusunu artırırken, aynı zamanda ekonomik anlamda da bir rahatlama sağlayacak.

Ramazan ve Kurban Bayramı, manevi değerinin yanı sıra getirdiği ikramiyelerle de büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Bu özel destekler, sadece emeklileri değil, aynı zamanda dul ve yetim maaşı alanlar, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş aylığı alanları da kapsıyor. Bu destekler, vatandaşların bayram coşkusunu daha da artırıyor.

Kurban Bayramı arefesi 15 Haziran’da başlıyor ve bayram günleri ise 16-19 tarihleri arasında idrak edilecek. Emekli bayram ikramiyelerinin ödemelerinin de 15 Haziran’dan önce yapılması bekleniyor. Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ise 2-5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırıldı.

4A (SSK) kapsamında gelir ve maaş alanların ödeme gününe göre ikramiyeleri 2-4 Nisan tarihlerinde yatırıldı. Emekli maaşları ise tahsis numarasının son hanesine göre ödeniyor. SSK’lı emekliler her ayın 17-26’sı arasında, Bağ-Kur’lular ise her ayın 25-28’i arasında emekli maaşı ödemelerini alıyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement