Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Emeklilere Müjde! Kurban Bayramı İkramiyeleri Hesaplara Yatmaya Başlıyor!

Kurban Bayramı’na az bir süre kala emekliler, ikramiye ödemelerini merakla bekliyor.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Kurban Bayramı’na az bir süre kala emekliler, ikramiye ödemelerini merakla bekliyor. Yaklaşık 18 milyon emeklinin hesaplara yatırılacak olan ikramiye miktarı ve ödeme tarihi araştırılıyor.

Bu yıl Kurban Bayramı, 16 Haziran’da başlıyor. Arefe ise 15 Haziran. Emekliler, ikramiyelerinin bayramdan önce hesaplarına yatırılmasını bekliyor.

BAKAN IŞIKHAN DUYURDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ikramiye ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacağını açıkladı. Takvimin yakında açıklanması beklenirken, ödemelerin 10 – 14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR YATIRILACAK?

Bu yıl emekli bayram ikramiyesi 3 bin TL olarak belirlendi. Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi, Kurban Bayramı’nda da miktar değişmeyecek. 2018’den bu yana artan ikramiye tutarları, bu yıl yüzde 50 zamlanarak 3 bin TL’ye çıkarıldı.

KİMLER İKRAMİYE ALABİLECEK?

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklilerinin yanı sıra aylık alan dul ve yetimler, sporcular, güvenlik korucuları gibi pek çok kişi ikramiye ödemesinden yararlanabilecek.

Emekliler, bayrama daha hazır girmek için ikramiyelerini önceden alacaklar. Ayrıca, maaşların da ikramiyelerle birlikte önceden yatırılması bekleniyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir