Connect with us

EKONOMİ

Emeklilere Müjde! Hükümet 29 Ekim İkramiyelerini Onayladı, Bayram Öncesi Heyecan Dorukta

Yayınlanma tarihi:

Emeklilere Müjde! Hükümet 29 Ekim İkramiyelerini Onayladı, Bayram Öncesi Heyecan Dorukta

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını coşkuyla kutlayacağı 29 Ekim için emeklilere güzel bir haber var! Uzun bir süredir konuşulan ve sosyal medyada dolaşan Cumhuriyet ikramiyesi söylentileri sonunda hükümet tarafından onaylandı. Peki, emekliler bu özel günde ne kadar ikramiye alacaklar? İşte, emeklileri yakından ilgilendiren detaylar…

Normal şartlarda emeklilere yılda 2 kez Ramazan ve Kurban Bayramlarında ikramiye ödenirken, Cumhuriyetin 100. yıl dönümü için özel bir ikramiye daha verileceği müjdesi geldi.

Konuyla ilgili doğrulayıcı açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ tarafından yapıldı. Dağ, Cumhuriyet Bayramı’na özel verilecek ikramiyelerin detaylarını paylaştı. Ancak ödemelerin hesaplara ne zaman yatırılacağına dair kesin bir bilgi verilmedi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu özel ikramiyelerin dağıtımı için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Hükümet yetkilileri, emekliye Cumhuriyet ikramiyesi müjdesini verirken, bu ikramiyenin miktarının 5.000 TL olacağı bilgisini de aktardılar. Ancak ödeme tarihi konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde ikramiyelerin emeklilerin hesaplarında olması bekleniyor.

Emekliler için bu güzel haberle birlikte 29 Ekim, sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını değil, aynı zamanda emekliler için unutulmaz bir bayram olarak kutlanacak gibi görünüyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla