Connect with us

Emeklilik

Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi! Miktar Yenilendi! O Tarihte Tüm Emeklilere 14.002 TL Ödenecek

Yayınlanma tarihi:

Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi! Miktar Yenilendi! O Tarihte Tüm Emeklilere 14.002 TL Ödenecek

TBMM, emeklilere yönelik beklenen müjdeli haberi verdi. Samsun Milletvekili Murat Çan tarafından hazırlanan kanun teklifi, sosyal güvenlik mevzuatı uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılanlara verilen bayram ikramiyesini artırmayı hedefliyor. İşte, detaylar:

Kanun Teklifi İle İlgili Bilgiler

Kanun teklifi, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi adı altında meclise sunuldu. Teklif kapsamında, bayram ikramiyesi tutarının net asgari ücret düzeyine çıkarılması talep ediliyor.

Kanun Teklifinin Detayları

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda yapılması önerilen değişiklikle, bayram ikramiyesinin ödeneceği tarihlerde geçerli olan net asgari ücret tutarında artış sağlanacak. Böylece emeklilere verilen bayram ikramiyesi miktarı artırılmış olacak.

Yasalaşma Süreci

Kanun teklifi, ilk olarak meclis komisyonuna gelecek. Burada onay alması durumunda TBMM genel kuruluna getirilecek ve bir kez daha oylanacak. Çoğunluk oyunu alması halinde yasalaşacak olan kanunla birlikte, Kurban Bayramı’nda emeklilere ödenecek bayram ikramiyesi 17.002 TL olarak belirlenecek. Bu miktar, önceki döneme göre 14.002 TL artış anlamına geliyor.

Emeklilere yönelik bu olumlu gelişme, emekliler arasında sevinçle karşılanırken, kanunun yasalaşmasıyla birlikte emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesi önemli ölçüde artmış olacak. Kanunun TBMM genel kurulunda kabul edilmesi durumunda emeklilere yapılacak bu artış, maddi olarak rahatlamalarına katkı sağlayacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement