Connect with us

EKONOMİ

Emeklilere Kötü Haber! Seyyanen Zam Beklentisi Karşılıksız Kaldı

Türkiye genelindeki emeklilerin gözü kulağı, seçim öncesinde bekledikleri seyyanen zam haberindeydi.

Yayınlanma tarihi:

Türkiye genelindeki emeklilerin gözü kulağı, seçim öncesinde bekledikleri seyyanen zam haberindeydi.

Ancak bu beklentiler, SGK Başuzmanı İsa Karakaş’ın Ankara’dan aldığı son kulis bilgileriyle hayal kırıklığına uğradı. Uzun süredir emeklilik maaşlarına yapılması umut edilen seyyanen zammın akıbeti, Karakaş’ın açıklamalarıyla netleşti.

SGK Başuzmanı İsa Karakaş, zam konusunda yapılan çeşitli açıklamalara rağmen, emekliler adına olumlu bir gelişme olmadığını ifade etti. Özellikle AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in “Çalışmalar olgunlaştığında…” şeklindeki açıklamasına atıfta bulunan Karakaş, emekliler için seyyanen ya da ek zam gibi bir ihtimalin artık gündemde olmadığını belirtti.

Emeklilerin Gözü Kulağı İstanbul Mitingindeydi

Karakaş, son umut olarak görülen İstanbul mitinginde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan zam ile ilgili bir açıklama gelmezse, seyyanen zam ihtimalinin tamamen ortadan kalkacağını vurguladı. Alınan kulis bilgilerine göre, emeklilere seçim öncesi herhangi bir zam jestinde bulunulmayacağı ortaya çıktı.

Gelecek Süreçte Emeklileri Ne Bekliyor?

Erdoğan’ın, seyyanen zam yapmanın mümkün olmadığını belirtmesine karşın, AK Parti’nin bazı temsilcilerinin emeklilere beklenti içine sokan açıklamaları, sonuçta karşılık bulmadı. Seyyanen zam konusunda umutlarını yitiren emekliler, şimdi gözlerini Temmuz ayındaki kanuni zamma çevirdi. Öte yandan, emeklilere seçim sonrası sosyal yardım adı altında desteklerin sağlanabileceği konuşuluyor. Ancak emekliler, hak ettikleri maaşların ödenmesini talep ediyor ve sosyal yardıma muhtaç hale getirilme fikrine tepki gösteriyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla