Connect with us

EKONOMİ

Emeklilere Çifte Zam Müjdesi! 4.500 TL Ek Zam ve 8.000 TL Seyyanen Zam Geliyor!

Emekliler için sevindirici bir haber geldi! Milyonlarca emekliyi sevindirecek olan 4.500 TL ek zam ve 8.000 TL seyyanen zam için tarih belli oldu.

Yayınlanma tarihi:

Emekli maaşlarına yönelik çifte zam haberleri geliyor. Hem 4A, 4B, 4C emeklileri hem de EYT emeklileri için müjdeli haberler var.

Emekliler için sevindirici bir haber geldi! Milyonlarca emekliyi sevindirecek olan 4.500 TL ek zam ve 8.000 TL seyyanen zam için tarih belli oldu. Zamlar 15 Nisan’da başlayacak olan Meclis çalışmaları ile hayata geçirilecek.

4500 TL Ek Zam:

  • 4C emeklileri için uzun süredir beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tamamlanmış durumda. Bu düzenleme ile 4C emeklilerine 4.500 TL’lik ilave zam yapılacak.
  • Ek gösterge düzenlemesi, TBMM’ye sunulmuş durumda. Meclis tarafından onaylanması halinde 4C emeklileri bu zamdan faydalanacaklar.
  • Ek gösterge düzenlemesiyle birlikte, memurların emekli ikramiyesine de 150.000 TL’lik bir artış bekleniyor. Aktif olarak çalışan memurların maaşlarına da 4.500 TL’ye kadar bir zam olacak.

8000 TL Seyyanen Zam:

  • SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de seyyanen zam sürprizi var. Özellikle intibak yasası düzenlemesi, emekliler tarafından uzun süredir takip ediliyordu.
  • İntibak zammı olarak bilinen düzenleme ile 2000 yılı sonrası emekli olanlara 8.000 TL’lik seyyanen zam geleceği konuşuluyor.
  • Meclisin 15 Nisan’da çalışmaya başlamasıyla birlikte, emekli maaşlarına ilişkin zam düzenlemelerinin de meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

Bu gelişmelerle birlikte, emekli maaşlarında beklenen artışlar yakın zamanda gerçekleşebilir. Meclis onayının ardından, emeklilerin maaşlarındaki artışlar daha netleşecek.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla