Connect with us

EKONOMİ

Emeklilere 8000 TL’lik İntibak Zammı Müjdesi: Tarih Belli Oldu!

Milyonlarca emekli için beklenen müjde nihayet geldi!

Yayınlanma tarihi:

Milyonlarca emekli için beklenen müjde nihayet geldi! 2000 sonrası emekli maaşı alanlar için 8000 TL’lik intibak zammı için tarih verildi.

Emekli vatandaşlar, uzun bir süredir 2000 yılı öncesinde ve sonrasında emekli olanlar arasındaki gelir dengesizliğinin giderilmesini talep ediyordu. Türkiye Emekliler Derneği’nin de bu yöndeki çabaları sonuç verdi ve 2000 sonrası emekliler için intibak zammı gündeme geldi. SSK ve bağ-kur emeklileri için bu müjdeli haber, beklenen bir umut ışığı oldu.

Emekli maaşlarının eşitlenmesi için atılan bu adım, emekliler arasındaki gelir adaletsizliğini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Özellikle 2000 yılı sonrası emekli olan vatandaşlar, uzun zamandır bu adaletsizliğin giderilmesi için çaba harcıyordu. Şimdi ise intibak zammı ile bu beklentiye yanıt verilecek.

Ankara’dan gelen kulis bilgilerine göre, intibak zammı için çalışmalar başladı ve mart ayında bu düzenlemenin yasalaşması planlanıyor. Bu adımın, emeklilerin maaşlarında ciddi bir artış sağlayacağı tahmin ediliyor. Bu gelişme, emeklilerin uzun süredir beklediği adaletin sağlanması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla