Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Emekliler Dikkat! Bayram Öncesi 4’lü Ödeme MÜJDESİ! O Kişiler de İkramiye Alacak!

Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödemeleri yapılmaya başlanacak.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödemeleri yapılmaya başlanacak. Bu yıl, emeklilere yönelik ikramiye ödemeleri için son başvuru tarihi hızla yaklaşıyor. İkramiyeden yararlanmak isteyenler için son tarih 15 Haziran olarak belirlenmiş durumda.

Ödemeler dosya bazında yapılacak ve her dosya için 3 bin lira ikramiye ödenecek. Bununla birlikte, vefat eden eşinden veya anne-babasından dolayı dul-yetim aylığı alanlara da bayram ikramiyesi ödenecek. Yüzde 75 ölüm aylığı alana 2 bin 250 lira, yüzde 50 ölüm aylığı alana bin 500 lira, yüzde 25 ölüm aylığı alana 750 lira ikramiye ödenecek. İş kazası ve meslek hastalığı nedeniyle sürekli iş göremezlik geliri alanlara da gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi verilecek.

Aylık başvurusu bu ay sonuna kadar yapıldığında, ikramiyeden ve diğer ödemelerden yararlanılabilecek. Ancak bayramın içinde bulunduğu ayda emekli aylığının bağlanmış olması gerekiyor. Örneğin, Mayıs sonuna kadar emeklilik başvurusu yapılırsa, bu yılki Kurban Bayramı ikramiyesi alınabilecek. Ancak 1 Haziran’dan itibaren emekli aylığı başvurusu yapanlar, önümüzdeki yıldan itibaren ikramiye almaya başlayacaklar.

Ödemeler aylık ödeme tarihine göre belirlenecek ve ek ödeme dahil maaşın 10 bin liranın altında olması durumunda 10 bin lira aylık ödemesi yapılacak. Ayrıca, aylık ödeme tarihinden önce banka promosyonu da ödenecek. Kamu bankalarından 8-12 bin lira, özel bankalardan ise 18 bin liraya kadar promosyon alınabilecek.

Son olarak, bu ay başvurup Haziran’da maaş bağlanacak emeklilere en az 26 bin 333-31 bin 333 lira ödeme yapılacak. Maaşa ve ödeme tarihine göre bu tutar daha da artabilir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir