Connect with us

Emeklilik

Dilan ve Engin Polat çiftinin mal varlıklarına el konuldu, yurt dışına çıkışları yasaklandı

Son günlerin tartışmalı isimlerinden Dilan Polat ve Engin Polat hakkında soruşturma başlatıldı.

Yayınlanma tarihi:

Son günlerin tartışmalı isimlerinden Dilan Polat ve Engin Polat hakkında soruşturma başlatıldı. Çift hakkında, sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımları, para aklama ve vergi kaçırma iddiaları üzerine Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından araştırma başlatılmış, rapor savcılığa gönderilmişti.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, MASAK raporu üzerine Anadolu başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında hem çiftin hem de ikinci derece yakınlarının mal varlıklarına el koyma kararı verildi. Aynı zamanda yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Ayrıca 16 şirket ve sekiz kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

El konulan mal varlıkları arasında, çiftin lüks villaları, otomobilleri, şirketleri ve banka hesapları bulunuyor.

Soruşturma kapsamında, çiftin sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarının kaynağının inceleneceği, para aklama ve vergi kaçırma iddialarının araştırılacağı belirtiliyor.

Polat çifti, sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarıyla sık sık gündeme geliyordu. Çift, son dönemde ise para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme geldi. İddialar üzerine MASAK tarafından araştırma başlatılmış, rapor savcılığa gönderilmişti.

Soruşturma kapsamında, çiftin sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarının kaynağının inceleneceği, para aklama ve vergi kaçırma iddialarının araştırılacağı belirtiliyor.

Soruşturma kapsamında, çiftin yurt dışına çıkış yasağı da getirildi.

Soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Staj ve çıraklık mağdurlarına EYT şartsız erken emeklilik geliyor! Yaklaşık 250 bin kişi düzenlemeden yararlanacak

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla