Sosyal medyada bizi takip edin

Türkiye

Dilan Polat ve Eşi Engin Polat Gözaltına Alındı! Kara Para Aklama Soruşturması Detayları Ortaya Çıktı

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Dilan Polat ve Eşi Engin Polat Gözaltına Alındı! Kara Para Aklama Soruşturması Detayları Ortaya Çıktı

Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat, İstanbul’da gerçekleşen bir operasyon sonucu haklarındaki kara para aklama soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Operasyonla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkarken, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından yapılan ön inceleme raporunda ilginç tespitler yer alıyor. Rapora göre, aile bireylerine ait şirketler arasında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon TL’nin üzerinde bir para girişi gerçekleştirilmiş, bu paralar transfer edilmiş ve sonunda Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alımı yapılmış.

Operasyonun Detayları:

İstanbul’da daha önce haklarında soruşturma başlatılan ve şirketlerinde aramalar yapılan Dilan Polat ve Engin Polat, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından evlerinde gözaltına alındı. Gözaltına alınan çift, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne götürüldü.

Polat çiftiyle birlikte gözaltına alınan Sıla Doğu, Kürşat Polat ve Ahmet Gün, Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Kara Para Aklama Suçlamaları:

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma, Engin Polat ve Dilan Polat’a yönelik “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Kanunlarına Muhalefet” suçlamalarını içeriyor. Şirketlerinde gerçekleştirilen aramalarda dijital materyaller ve defterlere el konulmuştu.

Geniş Kapsamlı Operasyon:

MASAK’ın ön inceleme raporuna göre, 3 şirketin tasfiye halinde olduğu ve bu şirketlerin aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kestiği yöntemiyle 200 milyon TL’nin üzerinde bir para girişi yapılmış, bu paralar daha sonra aile bireylerine ait şirketler arasında transfer edilmiş ve son aşamada Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alımı gerçekleştirilmiş.

Operasyonun daha önce Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa illerinde de yapıldığı ve İstanbul merkezli toplam 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtiliyor. Şu an için arama ve yakalama işlemleri devam ediyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam