Connect with us

EKONOMİ

CHP’den Meclis’te EYT açıklaması! “AKP’ye oy yok”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, EYT’lilere verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, “Sıra işçiye, memura, emekliye, esnafa, öğrenciye gelince ‘Para yok.’ diyorsunuz.” diye konuştu.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Meclis’te iktidar eleştirdi.

Köksal, EYT’lilere verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı bir markete gitti, fiyatların uçtuğunu görünce kendi maaşına 12 bin lira zam yaptı ama millete gelince “Şükredin.” diyorsunuz.

Seçimlerde “Yaparsa AK PARTİ yapar.” dediniz, elektriğe, doğal gaza, benzine, mazota, gübreye, yeme, kömüre, her şeye iğneden ipliğe zam üstüne zam yaptınız.

“Memura 3600 ek gösterge vereceğiz.” dediniz, ona vermediniz ama Somali’ye 1 milyar dolar hibe ettiniz.

Emeklilikte yaşa takılanlara söz verdiniz, “Çözeceğiz.” dediniz; Erdoğan çıktı “EYT’linin maliyeti 750 milyar lira. Ekonomik kurtuluş savaşı verdiğimiz şu dönemde böyle bir yükü milletin sırtına bindirmeye hakkınız var mı?” dedi ama 2 saray yapmanın, 2.600 süper lüks makam aracının, tanesi 30 milyon liraya mal olan 9 kat zırhlı Mercedes aracın yükünü milletin sırtına bindirdiniz.

Hiç ihtiyacı olmayan yandaşlarınıza çifter çifter maaş bağlıyorsunuz. Cumhurbaşkanı için uçak üstüne uçak alıyorsunuz, saray üstüne saray yapıyorsunuz, danışman üstüne danışman atıyorsunuz; sıra işçiye, memura, emekliye, esnafa, öğrenciye gelince “Para yok.” diyorsunuz. Size bir şey söyleyeyim mi? Vatandaş da sandıkta “AKP’ye oy yok.” diyor.”