Connect with us

POLİTİKA

CHP Genel Başkanından gündeme dair açıklamalar 3600 ek göstergeyi söke söke vereceğim!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme dair konulara değindi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme dair konulara değindi.

Konuşmasına Srebrenitsa katliamında ölenleri anarak başlayan Kılıçdaroğlu, “Onları unutmak asla mümkün değil, unutturmamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı

Kadıköy’de bir kilisenin üstüne çıkarak oyun oynayan kişiler ile ilgili, “Kendi ülkemizde de provokasyonlara çok dikkat edeceğiz” diye belirten Kılıçdaroğlu, “Kadıköy’de kilisenin üzerine çıkanların provokasyonlarına alet olmayacağız. İnançlar her şeyin üzerindedir. Tertemiz bir ortamı sağlamak bizim görevimizdir. Belediye başkanlarına verdiğim ilk talimat cami, kilise, havra, cemevi ne varsa orayı pırıl pırıl yapacaksınız dedim. Bu tür provokatörler var, hepimizin dikkatli olması lazım” dedi.

“TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR”

Kılıçdaroğlu, “Arkadaşlarımız illeri geziyorlar. Ama onun dışında profesyonel çalışan gruplar var. ‘İyiye gidiyor’ diyenler yüzde 17. ‘Durum iyiye gidiyor’ diyenler, devletten dolarla ihale alanlar, dolarla devlete borç verenler, büyük bankalarda dolarla hesabı olanlar, dolarla aylık alanların da sorunu yok, 3-5 yerden aylık alanların, uyuşturucu baronlarının hiçbir derdi yok. Böyle bir tabloyu Türkiye hiç yaşamadı” diyerek, “Türkiye nereye gidiyor” sorusunu yöneltti.

3600 EK GÖSTERGE GÜNDEMİNDEYDİ

Polis ve öğretmenler için “En çok karşılaştığımız kamu görevlisi kim derseniz, polisler deriz. 24 saat polisleri görmek mümkün. Bu kadar yoğun çalışan polislerin hakkı teslim edilmiyor. Onlar bizim evlatlarımız, 24 saat çalışıyorlar. Onların hakkı, hukuku neden teslim edilmiyor? 2018’te Erdoğan 3600 ek göstergeyi vereceğim dedi. Bir insan verdiği sözü tutmazsa ne denir ona, yalancı denir. Erdoğan kendisini neden bu pozisyonun içine sokuyor? Çünkü polise, öğretmene verecek parası yok. Ama bu arkadaşlara sözüm söz, söke söke bu 3600 ek göstergeyi vereceğim” dedi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply