Connect with us

EKONOMİ

ÇALIŞANLARA MÜJDE! Mayıs ayında 2 Bin TL’ye Yakın Ek Ödeme!

ÇALIŞANLARA MÜJDE! Mayıs ayında 2 Bin TL’ye Yakın Ek Ödeme!

Yayınlanma tarihi:

Kurban Bayramı Öncesi Emeklilere Üçlü Ödeme Müjdesi: Emeklilerin Cebi Parayla Dolacak

Mayıs ayında çalışanlara sevindirici bir haber geldi. Ekonomik zorluklar ve enflasyonun etkisiyle geçim sıkıntısı çeken çalışanlar için, Mayıs ayında ek ödemelerle maaşlarını artırma fırsatı doğdu.

Çifte Mesai Ücreti: 1.698 TL Ekstra Gelir

Mayıs ayı, her yıl olduğu gibi bu yıl da iki önemli resmi tatil içeriyor: 1 Mayıs İşçi Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Bu özel günlerde çalışanlar, yasa gereği mesai ücreti almaya hak kazanıyorlar. T.C Yargıtay 9. Hukuk Dairesi’nin 2016/20521 esas, 2020/6790 karar sayılı içtihadı gereğince, resmi tatil günlerinde çalışmak zorunda kalan çalışanlar için ekstra ödeme yapılması zorunlu.

Mayıs Ayı Maaşlarına Ekstra Mesai Ücreti Eklenecek

Resmi tatil günlerinde çalışarak mesai ücreti almaya hak kazanan çalışanlar, günlük 849 TL fazla mesai ücreti alacaklar. Bu hesapla, 1 Mayıs ve 19 Mayıs günlerinde çalışacak olanlar toplamda 1.698 TL ek ödeme alacaklar. Böylece, Mayıs ayında çalışanların maaşı 18.700 TL’ye ulaşacak.

Ek Gelir İmkanı

Enflasyonun ve zamların etkisiyle geçim sıkıntısı yaşayan çalışanlar için bu ek gelir, maddi açıdan önemli bir destek sağlayacak. Resmi tatil günlerinde çalışarak ek mesai ücreti almayı tercih edenler, ay sonunda ceplerine ekstra 1.698 TL koyacaklar.

Çalışanlar, bu fırsatı değerlendirerek Mayıs ayını daha rahat geçirebilecekler. Mesai ücreti ödemeleri, maaşlara ek olarak yapılacak ve böylece çalışanlar, resmi tatillerde çalışmalarının karşılığını almış olacaklar.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla